Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób bez uszczerbku opalać się w solarium?

Solaria to niezmiernie modna odmiana opalania. Z solariów zdołamy korzystać zawsze, zarówno latem, jak również zimą, dzięki czemu śliczną opaleniznę zdołamy mieć przez całkowity rok. Z solariów korzystają zwykle kobiety, jednak wśród mężczyzn także stają się one coraz bardziej modne. W chodzeniu do solarium nie ma nic złego, jednak korzystając z takiej formy opalania, powinniśmy zachować szczególną powściągliwość i pamiętać o bezpiecznym opalaniu. Lecz jakim sposobem wolno bez szwanku opalać się w solarium?

opalenizna
Author: Fotolia
Source: Fotolia
Przede wszystkim powinniśmy korzystać z fachowych solariów, jakie posiadają wysokiej jakości łóżka opalające i nowiusieńkie lampy - zobacz. Jeśli lampy w solarium pracowały więcej niż 800 godzin to prawidłowiej zrezygnować z opalania. Niezależnie od tego czy korzystasz z solarium leżącego czy intryguje Cię bardziej solarium stojące - pomnij o stosownym okresie opalania, na początku nie powinien on naruszać 5 minut. Dłuższa wizyta w solarium może być szkodliwa, w szczególności dla postaci, jakie mają niesłychanie jasną cerę.

Kiedy Twoja skóra przyzwyczai się do tego rodzaju opalania, zdołasz wydłużyć okres spędzany na solarium - do 10 minut. Jeśli dopiero zaczynasz spacerować na solarium, zdołasz opalać się co 2-3 dni, niemniej jednak nie dłużej niż przez 10 dni. Po pewnym czasie trzeba ściąć okres chodzenia na solarium oraz opalać się nie więcej aniżeli raz w tygodniu. Osoby, jakie systematycznie chodzą do solarium poprzez kilkanaście miesięcy oraz opalają się kilka razy w tygodniu ryzykują rakiem skóry oraz innymi sporymi schorzeniami.W toku opalania należy też ochraniać oczy i brodawki piersiowe, jakie są niezmiernie wrażliwe. Każdy z nas zasługuje czasem na sekundę radości. Światło lamp solarnych nie tylko przynosi śliczną opaleniznę, lecz poprawia humor i zapobiega stanom depresyjnym, które częstokroć występują z powodu braku słońca. Nie ma więc nic złego w tym, jeśli wybierzemy najlepsze day spa (Novagroup - laser do depilacji) oraz skorzystamy tam w szczególności z solarium. Pamiętajmy jednakże o zachowaniu rozsądku oraz nie bagatelizujmy niebezpieczeństw, jakie niesie za sobą za częste i za długie opalanie się w solarium.

Sprawdź też: