Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Czy posiadanie swojej punktu aptecznego to korzystny interes?

W naszym kraju jeszcze parę lat temu rynek aptekarski wydawał się taką branżą, której żadne zastoje nie są straszne. Trzeba jednakże wspomnieć, że aktualnie wyróżnia nas najwyższy w całej Europie wskaźnik ilości aptek na jednego obywatela, co jest główną przyczyną faktu, że nawet apteki z długoletnim stażem i rzeszą stałych klientów mają kłopoty z przetrwaniem na rynku. Bez dużej przesady można stwierdzić, że dziś prawie na każdej ulicy mieści się jakaś apteka, sytuacji nie polepsza również to, że apteki dysponują niedużymi możliwościami przyciągania klientów (nie mogą już oferować programów lojalnościowych czy informować o przeróżnych promocjach na leki dostępne bez recepty).

apteka1
Nie można jednakże przesądzać szali na niekorzyść osób prowadzących apteki – mimo mniejszych obrotów większość z nich ma się całkiem dobrze (Polacy są jednym z dominujących narodów, jeśli chodzi o ilość wykupowanych lekarstw), natomiast eksperci przewidują, że rynek ten ciągle będzie dochodowy, aczkolwiek utrzymają się na nim tylko najlepsi zawodnicy. Taka perspektywa sugeruje, iż najbardziej zyskownym rozwiązaniem dla kogoś, kto chce założyć aptekę, będzie nie działalność niezależna, a franczyzowa, w której funkcjonujemy pod znaną marką za cenę jakiegoś procenta od obrotu.Dla osób, które w ogóle nie orientują się w kwestii, które firmy franczyzowe są najatrakcyjniejsze, pierwszym krokiem powinno być znalezienie w internecie rezultatów dla hasła: franczyza apteki – bez wątpienia okaże się wtedy, że znamy przynajmniej kilka aptek wśród tych, które się pojawiły. Zanim zdecydujemy się na współpracę z jakąś firmą, powinniśmy znać przynajmniej kilka plusów takiego rozwiązania: do najważniejszych oczywiście należy cena leków oraz suplementów (większe sieci mają korzystne rabaty), praca pod renomowaną marką (co zawsze przyciąga niezdecydowanych klientów) czy sposobność uczestniczeniach w profesjonalnych szkoleniach, które zdecydowanie są dużym pożytkiem dla pracowników apteki.

Franczyza jest polecanym rozwiązaniem nie tylko dla osób, które dopiero zaczynają swoją działalność – większość sieci oferuje korzystne upusty dla działających już aptek, które chciałyby zacząć pracować pod znaną marką.