Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Konflikty w związku. W jaki sposób sobie z nimi poradzić?

Istnieją hipotetyczne sytuacje, że spotykają się dwie panie, a jedynym tematem ich dyskusji są relacje z ich partnerami. Tak samo wygląda scena, gdy ma spotkanie dwóch facetów i żalą się na różnorodne małżeńskie słabości.

zakochani
Author: nattu
Source: http://www.flickr.com
Każdego dnia na mieście można zauważyć dyskutujących ze sobą ludzi, którzy może właśnie o takich kwestiach rozprawiają. A jeśli zawierzyć badaniom takich rozmów może być nawet więcej, ponieważ jest coraz więcej rozwodów. A może właśnie deficyt jest tego typu szczerych rozmów, więc ludzie zbyt porywczo decydują się na taki krok, jakim jest rozwód? A co jeśli znajomy czy znajoma nie potrafią należycie pomóc? Co powiecie w takim wypadku na terapię małżeńską?

Terapia małżeńska to wspólna praca pary partnerów nad odbudowaniem albo stworzeniem na nowo spokojnej, normalnej, pewnej i zdrowej relacji. W trakcie takiej terapii najistotniejsze jest rozumienie najważniejszych przyczyn złych relacji w związku. Równie ważne jest wzbogacenie małżonków (albo partnerów) w niezbędne narzędzia, które pomogą rozwikłać dawne, jak i aktualne problemy.

psycholog
Source: flickr.com
To prawda, że jeden z partnerów pragnie rozpocząć terapię choćby zaraz, a drugi nie chce o tym w ogóle myśleć. Zwyczajnie, nie widzi on problemu i nie pojmuje dlaczego miałby się decydować na tę formę pomocy. Niekiedy zwycięża również przekonanie, iż jeśli należy iść do psychologa czy psychiatry, to chyba nie jesteśmy do końca normalni... To oczywista bzdura i stereotypy.

Nie ma żadnych wątpliwości, że to jest faktycznie rzetelna oferta (http://podologmarcinkowska.pl/wizyty-domowe/podolog-ruda-slaska/), odnosząca się do cennych materiałów. Poznaj ją teraz.

Co jednak można zdziałać w tym przypadku? Czy można rozpocząć terapię par samemu?


Zdecydowanie tak, możemy, gdyż warto mieć na uwadze, iż zmiana po jednej ze stron jest w stanie wywołać odmianę także i po drugiej. Dzieje się to w ten sposób, iż skoro zaczynamy zmieniać sposób działania to łamiemy pewien mechanizm, który doprowadzał do kłótni. Partner wystawiony na tą próbę także zaczyna się powoli zmieniać (źródło). To sprawia, że zmienia się nasz sposób reagowania na postępowanie partnera, dzięki czemu on również zastosowuje korekty do swojego zachowania.

Sprawdź ten odsyłacz i przeczytaj więcej wskazówek (https://alkater.pl/odtruwanie-detox-warszawa/odtruwanie-od-alkoholu) dotyczących rozważanej w tym serwisie sprawy. Te porady bez wątpienia też na długo zostaną w Twej głowie.

Powolutku, ale jednak zaczyna do niego docierać, iż nie jest on do końca okej. Warto tak więc spróbować choćby od siebie, gdyż to skutkuje pozytywnie. Może po pewnym czasie nasz partner też będzie chciał skorzystać z fachowych usług, gdy zacznie do niego dochodzić sygnał wysyłany od nas?