Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Czy wiemy, że okazuje się być coś takiego jak sąd lekarski?

Czy powiemy, że doktorzy będą odpowiedzialni za własne decyzje?

Powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że doktorzy muszą się liczyć z odpowiedzialnością za swoje decyzje. Z tym, że gdy coś wykonają źle oraz z ich winy pacjent zostanie okaleczony, albo nawet straci życie, to będą pociągnięci do odpowiedzialności za decyzje, które wtedy podjęli. Przez to właśnie doktorzy są dobrze ubezpieczeni, ale z drugiej strony także robią wszystko, żeby mieć gwarancję, że ich wiedza pomoże leczyć nawet te najtrudniejsze przypadki oraz że będą wiedzieli, jakie decyzje podejmować we właściwej chwili.


Sąd lekarski może okazać się być przeprowadzony

Jeżeli posiadamy podejrzenie, że było popełnione przestępstwo, że lekarze nie wywiązali się odpowiednio z własnego zadania, to powinniśmy wykonać wszystko, aby dojść swoich praw i prawdy. Wtenczas taki lekarz jest postawiony przed sąd lekarski, który sprawdza wszelkie okoliczności sprawy, powołuje biegłych, którzy mają przedstawić własne opinie, a potem musi powziąć decyzję, czy lekarz naprawdę zawinił i na ile jego zachowanie doprowadziło do obecnej sytuacji - czytaj więcej.

Spodobał Ci się tego rodzaju materiał? Jeśli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij najpierw tutaj - ta witryna okuliści toruń również bez wątpienia przypadnie Ci do gustu!

Taki sąd powinien być bezstronny i sprawiedliwy, dlatego też możemy być pewni, że nasza sprawa będzie rozwiązana w odpowiedni sposób.
lekarz
Author: COD Newsroom
Source: http://www.flickr.com


Czasem potrzebne jest postępowanie dyscyplinarne lekarzy


Lekarze będą tylko ludźmi, co powoduje, że nie będą nieomylni, choć ich decyzje mogą zaważyć na czyimś życiu. Przez to czasami zdarza się postępowanie dyscyplinarne lekarzy, które po wykonaniu wnikliwych analiz i odtworzeniu tego co się stało, może zakazać czasowego, albo ostatecznego wykonywania zawodu przez określonego lekarza - zerknij tutaj.


Pacjenci posiadają prawo domagać się odszkodowania

Doktorzy posiadają bardzo odpowiedzialną pracę, lecz to nie oznacza, że mogą się mylić i nie będą za to ukarani. Dlatego chorzy powinni poznać swoje prawa, muszą wiedzieć gdzie zgłosić różnego rodzaju nieprawidłowości i gdzie poszukiwać sprawiedliwości.