Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Zdrowo i smacznie dla niemowląt

Każdy chce dla swojego maleństwa wszystkiego, co najlepsze, również w kwestii żywienia. W dobie, kiedy prawie wszystkie produkty spożywcze są nie raz poddawane obróbce i przepełnione chemią, trudno jest wybrać coś pewnego. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, iż niewielu z nas ma czas samemu uprawiać warzywa, a później jeszcze przyrządzić z nich danie nadające się dla posiłek odpowiedni dla zdrowy posiłek dla pociechy.
Naturalnie kwestie tą rozwiązały różne przedsiębiorstwa, które obiadki dla najmłodszych robią za rodziców, wkładają do szklanych opakowań i wysyłają na półki w sklepach. Jak mamy być pewni, iż to, co kupujemy, jest dobrej jakości, zrobione z najlepszych składników???

warzywa
Author: pulaw
Source: http://www.flickr.com
Ogólnie mamy dwie drogi. Możemy kupować dania popularnych i powszechnie dostępnych producentów, np. Gerber czy Hipp, albo szukać alternatywnych producentów produktów ekologicznych. Z pierwszej grupy na wyjątkową uwagę zasługuje firma Hipp, mająca w ofercie linię produktów Hipp-Bio.

Druga część marki, która jest dodatkowo znakiem gwarantującym jakość zgodnie z wytycznymi UE, mówi nam, iż składniki wykorzystywane do wyrobu dań dla dzieci przez tą firmę pochodzą z gospodarstw, czyli: • Uprawa opiera się na naturalnych metodach protekcji roślin • Wykorzystywane są wyłącznie niemodyfikowane genetycznie nasiona • Zrezygnowano ze stosowania nawozów azotowych, które w dużych ilościach są niebezpieczne, Szczególnie dla dzieci • Hodowla zwierząt (http://alpaki.pl/) odbywa się w harmonii z wymogami gatunkuTen znak daje nam już jakieś zapewnienie, iż kupujemy produkty z gospodarstw ekologicznych. Firma Hipp wyrabia wszystko, czego mogli byśmy zapragnąć, czyli: mleko dla niemowląt, kaszki dla niemowląt oraz posiłki dla niemowląt, ponadto jeszcze soczki, desery, a nawet kosmetyki. Warto też być poinformowanym, że posiada specjalną linię produktów ze składników mało alergizujących. Zobacz również rozszerzanie diety.

Jeśli chodzi o innych producentów żywności ekologicznej należy powiedzieć o mniej znanej w naszym kraju marce Holle. Posiada ona 35 lat doświadczenia, poparte obecnością na rynku żywności ekologicznej dla dzieci i niemowląt. Jest producentem produktów spożywczych dla niemowląt i dzieci w jakości BIO planet - (zdrowa żywność) oraz Demeter. W swojej ofercie posiadają takie produkty jak: mleko krowie i kozie w proszku, kaszki orkiszowe oraz jaglane, ryżowe - mleczne oraz bezmleczne, dania oraz deserki "gotowe do podania" w hermetycznie zamkniętych słoiczkach. Jej produkty można znaleźć na wielu stronach z żywnością ekologiczną.

Podsumowując, kiedy wybieramy jedzenie dla swojego maleństwa, nie zapominajmy, żeby upewnić się, iż do jego produkcji zostały wykorzystane warzywa ekologiczne, a także inne składniki pochodzące z ekologicznych upraw lub hodowli. Jeśli nie mamy czasu sami przygotować dania, sięgajmy po gotowe produkty znanych, sprawdzonych producentów posiadających atesty.

Czytaj regularnie bloga dla mam i bądź na bieżąco: