Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Co warto mieć w domu na zapas, kiedy jest się rodzicem małego dziecka? Przydatne produkty, które nigdy nie przyjdą ci na myśl jako pierwsze.

Często okazuje się, że sporo rzeczy całkiem niespodziewanie przydaje się w domu kiedy jesteśmy rodzicami malucha. To, że warto posiadać więcej nawilżanych chusteczek w opakowaniach ekonomicznych oraz śliniaków - to wiadomo, ulubiona kaszka także nagle nie może się skończyć, lecz zdarza się, że całkowicie inne rzeczy mogą być pomocne niż te, jakich codziennie używamy.

Maluszkom
choroba
Source: pixabay.com
zdarza się chorować - to normalne. Szczególnie, gdy chodzą do przedszkola. Niezależnie od tego, czy to katar na tle alergicznym czy wywołany przeziębieniem, dobrze jest zawsze mieć u siebie krople do nosa Sulfarinol i stosować je zgodnie z zaleceniami doktora albo zaleceniami znajdującymi się na ulotce. Więcej informacji: zobacz tu (zobacz tu). Kropelki szybko zmniejszają naczynia krwionośne, jednak nie przesuszą za bardzo śluzówki, więc krople do nosa Sulfarinol można stosować przy każdym rodzaju kataru. Kiedy dziecko jest marudne i nie chce jeść, warto zachęcić je czymś, co mu smakuje, np. mlekiem Bebilon sojowy. Można dodać banana lub dodać inne owoce sezonowe i uzyskać tym sposobem znakomite śniadanie albo drugie śniadanie. Danie nie będzie ciężkie, lecz zapewni dziecku pełny brzuszek. Można do mleka Bebilon sojowy dodać kakao i uzyskać tym sposobem pyszny deser. Dania na bazie tego mleka nie zawierają laktozy, więc nie uczulą malucha. Jeśli brakuje nam pomysłu na rozwojową zabawę, warto mieć w mieszkaniu zapas mąki kukurydzianej, soli i oliwki a także mąki ziemniaczanej.
radosne dziecko
Author: Philippe Put
Source: http://www.flickr.comZe skrobi i oliwki możemy zrobić "gwiezdny pył" - rodzaj plasteliny, która zaangażuje dziecko na długie godziny.

Nie ociągaj się! Jeżeli przypadł Ci do gustu nasz wpis, to czytaj też inne wiadomości na ten materiał. Stworzyliśmy je dla Ciebie z chęcią.

Z soli i mąki można zagnieść masę solną, powycinać kształty foremkami do ciasteczek, a później podsuszyć i ozdobić. Ze skrobi ziemniaczanej i niewielkiej porcji wody otrzymamy ciecz nienewtonowską, która także będzie doskonała do zabawy na kilka godzin. Który maluszek nie będzie chciał z przyjemnością moczyć rączek w wodzie albo błocie? Dodatkowym plusem mąki kartoflanej jest jeszcze fakt, iż może zastąpić puder na odparzenia.

Rodzice najczęściej bywają bardzo kreatywni i z banalnych przedmiotów potrafią wyczarować oryginalne zabawki angażujące maluchy przez długi czas, a kiedy brakuje czegoś istotnego pod ręką, także mają na to swoje sprawdzone metody.