Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Bolesne pieczenie u stóp – jak trwale usunąć nagniotka przy pomocy dostępnych specyfików

Nikt nie chce mieć nagniotków. Jest to nic innego jak stwardnienie warstwy skóry powstające na palcu stopy. Rana jest tym boleśniejsza, że wnika w głąb skóry. Odczuwamy przez to nieprzyjemne pieczenie przy poruszaniu się. Wokół nagniotka powstaje zaczerwieniona tkanka, przez którą odczuwa się nieprzyjemny ból.

stopy
Author: Lioven
Source: Lioven
Powodów przez które powstają nagniotki jest kilka.

Jeżeli potrzebujesz analogicznych informacji, co te zaprezentowanie w naszym opracowaniu, to w artykule (https://rehaexpert.pl/rehabilitacja-wieliczka/) opublikowanym tu na pewno je odnajdziesz.

Przeważnie przyczyną są za wąskie buty, okresowe zrogowacenie skóry i sama wrażliwość skóry u palców stóp. Prosty test wytrzymałości skóry łatwo przeprowadzić … chodząc bez skarpet po różnych nawierzchniach. Jeśli sprawia nam to większy ból to mamy większe ryzyko wytworzenia się nagniotków. Skumulowanie się wyżej wymienionych powodów oczywiście zwiększa możliwości wyskoczenia nagniotka.

Za przyczynę tej przypadłości wymienia się dodatkowo niewłaściwe wysklepienie śródstopia, sytuacje, gdy palce na siebie nachodzą czy niefortunne ustawianie stóp. Na nieprawidłowe stąpanie nie pomagają niestety ekstra wygodne buty. Swoje odgrywają w tej kwestii też nasze geny, na które siłą rzeczy nie możemy mieć wpływu (usuwanie modzeli). Jeśli do nich „dołożymy” mechaniczne błędy z dnia codziennego, to fatalne pieczenie u stóp murowane.

Na szczęście nagniotki możemy poddawać trwałemu usuwaniu - w sposób tradycyjny jak i jednym zabiegiem. Przy obu opcjach ważna jest opinia lekarza – przeważnie poleca on rozważniejsze wybieranie butów, wizyty u ortopedy, czy wkładki. Maści do rozmiękczania skóry zrogowaciałej, czy kąpiele nóg z rozcieńczonym kwasem borowym są także polecane dla piechurów, goniących przez życie, którym zdarzyły się dokuczliwe nagniotki.

stopy w obcasach
Author: GabboT
Source: http://www.flickr.com
Usuwanie nagniotków to jednorazowy zabieg, który jest czynnością mechaniczną. Przed oddaniem palców stopy pod mechaniczny frezer, lepiej zrobić parę zabiegów z plasterkami i maściami gojącymi. Na zabiegi frezerem próżniowym decydujmy się po rozmowach z odpowiednim lekarzem, najlepiej ortopedą. W zależności od predyspozycji wyskakiwania nagniotków może okazać się, iż frezer nie jest konieczny. Pozbyć się bólu można też przez kupowanie specjalnych pierścieni filcowych. Dostaniemy je w aptekach i drogeriach. Również one redukują objawy bólu, sprawiając, że stawianie stopy nie odbywa się z grymasem na twarzy.