Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Problem ze znalezieniem skutecznej metody na usuwanie zarostu

Golenie to jedna z codziennych czynności wykonywanych przez większość mężczyzn. Choć jest ona zazwyczaj wykonywana rutynowo i nie sprawia większych problemów, to jednak w nielicznych sytuacjach mogą pojawić się problemy ze skutecznym usuwaniem niechcianego zarostu.Problem powstaje, gdy mężczyzna ma bardzo twardy zarost, który trudno usunąć z udziałem standardowych maszynek do golenia.


skóra - rzut
Author: Konrad Gruza
Source: http://www.flickr.com
skóra - rzut
Author: Adam Mirowski
Source: http://www.flickr.com
Pewnym rozwiązaniem pod tym względem jest na pewno brzytwa na żyletki, czyli zupełnie inna forma golenia. Standardowa brzytwa jest aktualnie rzadziej stosowana do usuwania zarostu, z kolei brzytwa na żyletki jest przeważnie kupowana przez mężczyzn, którzy mają spore problemy z efektywnym ogoleniem się za pomocą jednorazowych maszynek do golenia (dowiedz się o brzytwie na żyletki).

skóra - perspektywa
Author: Arild Finne Nybø
Source: http://www.flickr.com
Problemy pojawiają się także, gdy golenie jest przeprowadzane nie we właściwym kierunku.

Jeżeli zaciekawił Cię opisany temat, poznaj serwis art beauty bulwar ikara, gdzie odnajdziesz dodatkowe informacje. Pogłęb swoją wiedzę!

Nasza skóra ma bowiem swoje upodobania i operowanie brzytwą na żyletki bądź maszynką w nieodpowiednim kierunku może prowadzić do przykrych powikłań. Do jednych z nich zaliczamy wrastający zarost, który może być bardzo bolesny (dowiedz się o wzrastającym zarości).

Co więcej, najczęściej wrastający zarost jest w dodatku nieestetyczny, dlatego jest on raczej niepożądanym rezultatem golenia. Oprócz nieadekwatnej techniki golenia wrastający zarost pojawia się również wtedy, kiedy mężczyzna używa niewłaściwego narzędzia do pozbywania się zarostu. Dlatego też brzytwa na żyletki, chociaż mogłaby się wydawać jest dość archaicznym i mało komfortowym narzędziem, jest również często stosowana przez mężczyzn.

W drogeriach możemy natomiast dostać rzeczywiście wiele produktów, które mogą złagodzić efekty golenia.

Ciekawy tekst, prawda? Jeżeli więc masz chęć poznać podobny materiał, sprawdź koniecznie (https://quick-gym.pl/ems-sopot/) co dla Ciebie przygotowaliśmy, to także może Ci się spodobać.

Do jednych z nich należy popularna woda kolońska (czytaj dalej o wodzie kolońskiej), jaka dla wielu mężczyzn stanowi jednocześnie rodzaj perfum. Woda kolońska obecnie straciła nieco na znaczeniu, ponieważ na rynku jest naprawdę bogata oferta przeróżnych kosmetyków do zastosowania w związku z goleniem. Dostępne są także w sprzedaży kosmetyki, których rolą jest zapobieganie wrastającemu zarostowi.

Bogaty wybór, jeśli chodzi o kosmetyki do golenia sprawia, że często mężczyźni mają problem z dopasowaniem najskuteczniejszych preparatów. Wiele zależy także od rodzaju skóry oraz między innymi od genów.