Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Zatrucie alkoholem wpływa niekorzystnie na nasze zdrowie oraz nastrój, czasami najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku będzie odtruwanie

Zbyt duża ilość alkoholu we krwi może być źródłem wielu problemów zdrowotnych oraz bardzo obniżać samopoczucie. Aby temu zapobiec najczęściej stosuje się tzw. detoks, który ułatwia pozbycie się nagromadzonych w organizmie toksyn oraz przywraca równowagę wodnoelektrolitową.
zdrowie - wyobrażenie
Author: Magic Madzik
Source: http://www.flickr.com
zdrowie - odbicie
Author: Adam Mirowski
Source: http://www.flickr.com
Prawidłowo wykonany detoks z Alkater - (leczenie narkomanii warszawa) alkoholowy ułatwia pozbycie się objawów syndromu abstynencyjnego. Trzeba jednak mieć w pamięci, iż może go przeprowadzić tylko specjalista, to znaczy lekarz lub pielęgniarka. Jeżeli dany człowiek ma we krwi za wiele alkoholu, to objawy mogą być bardzo nieprzyjemne – na przykład ból mięśni, niepokój czy rozdrażnienie. Medyk wykonujący odtruwanie daje choremu specjalistyczne substance, dzięki którym zebrane w organizmie toksyny zostaną usunięte, a chory odzyska dobrą kondycję. Istnieje też możliwość przeprowadzenia tej czynności w mieszkaniu, są medycy, którzy przyjeżdżają wprost do chorych, jednakże należy uważać, żeby detoks alkoholowy nie był robiony nazbyt często, ponieważ od niego też można się uzależnić. Zobacz więcej: Kackiller.

Nim pielęgniarka wykona odtruwanie, najpierw szczegółowo bada pacjenta. Sprawdza jego reakcje oraz ciśnienie, a także stan psychiczny. Jeżeli u uzależnionego pojawią się zwykłe symptomy syndromu abstynencyjnego, wtedy również poleca się detoks - patrz szczegóły - alkoholowy, który wyeliminuje niemiłe odczucia. Wiele osób jest w stanie funkcjonować normalnie już parę godzin po tym zabiegu, ale są także chorzy, którzy potrzebują na to kilka dni. Preparaty, jakie się stosuje to przede wszystkim sól fizjologiczna, witaminy oraz leki uspokajające. Prawidłowo przeprowadzone odtruwanie znacznie pomaga wrócić do zdrowia oraz stanowi główny składnik w walce z nałogiem lub zatruciem toksynami. Bywa i tak, iż chory sam nie da rady przestać pić, zatem powinien skorzystać z tej procedury, aby się wspomóc. Oczywiście robi się to pod bezwzględną kontrolą fachowca.

Należy jednak mieć w pamięci, iż takie procedury może wykonać jedynie osoba przeszkolona. Nie można tego robić samemu, bo istnieje zagrożenie, że narazi się życie swoje albo innych na niebezpieczeństwo. Nie wolno również odtruwać organizmu za szybko.