Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Czy mediacja może uratować relacje między małżonkami – w jakiej sytuacji ma ona sens?

Gdy nieustające konflikty i zatargi niszczą relacje między małżonkami, a na całym zdarzeniu najbardziej cierpią dzieci, każda metoda jest dobra, by ratować relacje. W dzisiejszych czasach coraz większym zainteresowaniem cieszą się najróżniejsze formy mediacji i terapii małżeńskiej. Ale czy są one efektywne i czy opłaca się je użyć?
W jaki sposób pracuje terapeuta?

Kryzysy w związku mogą mieć bardzo różne źródła. Czasami chodzi tu tylko i wyłącznie o za mało chęci do słuchania drugiej osoby i uwzględniania jej potrzeb. W tej sytuacji terapia małżeńska jest zdecydowanie korzystnym rozwiązaniem. Mediator, jako osoba całkiem postronna powinien szybko spostrzec, na czym polega problem, i przedstawić nam rozwiązanie, które jest najwłaściwsze dla obu stron. Kluczowe jest to, że mediator jest bezstronny i żąda dokładnie takiego samego zaangażowania od obu partnerów, co sprawia, że oboje muszą działać nad odbudowaniem wzajemnych relacji (sprawdź ofertę psychologa w Warszawie).
Gdzie poszukiwać pomocy?

psycholog
Author: Ilmicrofono Oggiono
Source: http://www.flickr.com
Jeśli interesuje nas fachowy psycholog Warszawa – jak i każde większe miasto – dysponuje wieloma gabinetami, które mają kwalifikacje, by zająć się naszym problemem.

Niezwykle nam miło, że przeznaczyłeś swój czas, by przeglądnąć nasz wpis. Jeśli masz ochotę na więcej, to kliknij link śruby calowe i przejdź do kolejnej strony.

Czym trzeba jednak się sugerować, wybierając odpowiedniego fachowca? W głównej mierze musimy się zastanowić, czy dany mediator wydaje nam się godny zaufania – terapia małżeńska zasadza się na szczerym opowiedzeniu o najbardziej intymnych obawach czy wymaganiach każdego z małżonków, a mówienie takich rzeczy obcym człowieku wymaga ogromnego zaufania (sprawdź naszą ofertę porad psychologicznych).


Czy opłaca się wybrać się na terapię grupową?
Terapia dla par stanowi jedno z rozwiązań, które może zostać omówione przez mediatora. W tej sytuacji każda z posiadających problemy z par dodatkowo zyskuje na obecności innej pary – pozwala to na porównanie własnych problemów z innymi oraz na oglądanie postępów, które czyni druga para. Jeżeli poszukujemy miejsca, w którym praktykuje preferujący tego rodzaju rozwiązania psycholog Warszawa stanowi idealne miejsce.
Możliwość ta jest bowiem dosyć popularna i często stosowana wśród specjalistów z branży, ze względu na liczne zalety dla obu biorących w niej udział par. Z tego też powodu bez trudu znajdziemy odpowiedni gabinet terapeutyczny, który zaproponuje nam tego rodzaju leczenie.