Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Pacjent w domu - parę wskazówek, jak uprościć życie jemu i osobom sprawującym opiekę.

Dawniej były o wiele mniejsze możliwości, kiedy chodzi o przebywanie poważnie chorej osoby w domu. Obecnie oddziały szpitalne nie mają warunków, by za długo trzymać pacjenta. Na szczęście też rodzina opiekująca się chorym w domu ma do dyspozycji coraz większe możliwości otrzymania pomocy.
Co począć, jeżeli członek twojej rodziny akurat został wypuszczony ze szpitala po zabiegu w obrębie jelita grubego, więc teraz czeka was procedura, jaką jest pielęgnacja stomii? W jaki sposób radzić sobie, kiedy starszy pacjent w rodzinie ma problem z przemieszczaniem się lub trudno nakłonić go na wizytę w laboratorium, więc aby zrobić podstawowe badania musi nastąpić pobieranie krwi w domu pacjenta? Na szczęście mamy coraz więcej możliwości, by to służba medyczna przybyła do nas.

Jeśli masz chęć w większym stopniu przeanalizować ukazany tu temat, to kliknij tutaj. Bez obaw, to wiarygodny link - są tam zajmujące informacje.

W niektórych przypadkach to jedyne rozwiązanie, żeby zapewnić choremu właściwą opiekę.


Author: Carsten
Source: http://www.flickr.com
Usługi pielęgniarskie w domu pacjenta stanowią praktycznie osobny sektor usług medycznych. Są oferowane zarówno w większych miastach jak we Wrocławiu czy Poznaniu, jak również w małych miejscowościach. Należy weryfikować ceny konkretnych procedur, gdyż może się okazać, iż dość regularnie będziemy musieli z nich korzystać. Wtedy każda, nawet najmniejsza oszczędność, będzie ważna. Nie zapominajmy, że pielęgnacja osoby chorej poza szpitalem jest związana z innymi wydatkami, jakie stanowią leki, środki pielęgnacyjne czy konieczność nabycia specjalistycznego sprzętu (ciekawe informacje o usługach pielęgniarskich).
Gdy mamy do czynienia z wybitnie wrażliwym pacjentem, takim jak dziecko czy osoba starsza z otępieniem, należy zweryfikować, czy usługi pielęgniarskie w domu pacjenta będą przeprowadzone przez osobę, jaka posiada odpowiednie doświadczenie i przygotowanie, by wszystkie czynności przebiegały szybko, sprawnie i bez niepotrzebnego napięcia nerwowego.

Na powyżej wspomniane usługi składają się działania takie jak: pielęgnacja stomii (dowiedz się więcej), profilaktykę przeciwodleżynową, zakładanie cewnika, wykonywanie zastrzyków, dożylny wlew. Dobrze jest, jeżeli placówka świadcząca tego typu usługi gwarantuje elastyczność, jeśli chodzi o terminy wizyt. Czasem jest tak, iż lekarz podczas wizyty zaleci natychmiastowe podłączenie kroplówki i wtedy pielęgniarka musi się zjawić u nas jak najprędzej. Dobrze jest też, aby była dostępna dla nas (niekiedy starczy, była pod telefonem), w razie, kiedy nastąpi jakiś problem.


Bardzo częstą procedurą jest również pobieranie krwi w domu pacjenta. Chory lepiej to zniesie, będąc w znanym otoczeniu.


Te usługi medyczne upraszczają życie codzienne ludzi chorych.