Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Czasami aż trudno uwierzyć, że się czegoś boimy. Lecz nic nie poradzimy, lęk nie jest zbyt logiczny

Zdarzają się specyficzne okoliczności, na które reagujemy bezmyślnie nie myśląc, dlaczego tak jest. Są to określone odruchy, o których nie mamy pojęcia, a które sterują naszym zachowaniem. W momencie gdy dostrzeżemy pająka to pewnie pierwsze co, to się odsuniemy. No chyba, ze lubimy pająki, jednak to nie wpływa na nasze działanie. Główną role gra tu podświadomość. Po prostu, zostało nam to po przodkach. Czy ułatwia nam to życie czy utrudnia?
Zależy w jakiej sytuacji, bo jak jesteśmy przykładowo u stomatologa czy protetyka i mamy leczenie kanałowe, to tez będziemy się starali uchronić przed tym zabiegiem, a przecież to nic groźnego. Po prostu w taki sposób odpowiadamy na ból, nawet najmniejszy. Z jednej strony odpowiedź na ból, z drugiej źle doznania z dzieciństwa. Nasz mózg zakodował negatywne odczucie związane z dentysta (Stomatolog Włocławek) i teraz oddziałuje to na nasze życie. Zapoznaj się z naszą ofertą: Usługi w dentalcornerTak zresztą jest z rozmaitymi lękami.
Protetyka
Author: Partha S. Sahana
Source: http://www.flickr.com
Boimy się wysokości, rozległych przestrzeni, zagubienia w dużych miastach, na przykład we Wrocławiu czy w Poznaniu. To symptomy, które mogą poniekąd wynikać z naszego usposobienia, ale także z naszych dotychczasowych doświadczeń. Może nam to uratować życie, na przykład nasza przezorność czy uważność, jednakże częściej przybiera to karykaturalne rozmiary i przeszkadza nam w funkcjonowaniu. W życiu są niebezpieczeństwa, jednak nie ma ich wiele, jak podpowiada to nam nasza wyobraźnia. No ale niestety często nie nie jest łatwo jej się oprzeć i nawet, gdy racjonalnie coś sobie wyjaśnimy, to podświadomie i tak będziemy reagować panicznie. Zapraszamy na oficjalną stronę:


Niektórym ludziom to naprawdę utrudnia funkcjonowanie, bo sobie z tym nie radzą, jednakże dla zdecydowanie większej liczby są to objawy, które można pokonać. Trzeba sobie po prostu przemówić do rozsądku, przyznać to, że odczuwamy przed czymś lęk, bo gdy będziemy to maskować, to i tak najgorsze nastanie. Nie da się przed tym tak łatwo uciec, lepiej za to przyjąć do wiadomości i spróbować nauczyć się z tym żyć. To lepsze niż żmudna walka skazana na pożarcie. To skuteczniejsze też niż oszukiwanie siebie i mówienie, że sytuacja jest inna niż w rzeczywistości.