Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Czy potrafimy w efektywny sposób pokonać uzależnienia?

Termin nałogu, jest obecnie coraz częściej słyszalne zarówno w środkach masowego przekazu jak i w życiu codziennym.


Niejeden z nas lubi czasem np. wypić piwo, zapalić, czy pograć w jakąś grę.

widok na Bieszczady
Author: Andrzej Wójtowicz
Source: http://www.flickr.com
Kłopot zaczyna się wówczas, gdy jakaś z tych rzeczy okazuje się dla nas konieczna, i przejmuje kontrolę nad naszym życiem. Jeśli tak się stanie, to pozbycie się problemu nie jest najłatwiejsze. Już samo przyznanie się do choroby, ograniczającej nasze działanie jest sporym dokonaniem i małym krokiem zrobionym w dobrym kierunku. Jeżeli nie potrafimy poradzić sobie sami z naszym uzależnieniem pamiętajmy, że są specjalne zespoły pomocy a przede wszystkim specjaliści, potrafiący nam pomóc w tej walce - Prywatny Ośrodek BeFree.


Jedną z wielu form nałogu, nie tak nagminną i popularną jak alkoholizm jest hazard. Bieg uzależniania się od uprawiania gier hazardowych łącznie z etapem rozwoju choroby rozpoczyna działanie coraz szybciej i ma oddźwięk na niemal wszystkie sfery życia chorego i jego bliskiego otoczenia. terapia hazardu jest także niezmiernie trudne. Wymaga ono chęci wiedzy i zrozumienia problemu osoby uzależnionej. Bez tych elementów trudno można do niej dotrzeć. W naszym kraju pacjenci którzy mają problem z grami hazardowymi są postrzegane z przykrością można tak powiedzieć nie jako nie zdrowi, tylko jako zły element społeczny.


Istnieje wiele placówek leczenia uzależnień. Pewnym sposobem dla nieco bardziej zamożnych może okazać się prywatna klinika leczenia uzależnień - .Takie kliniki nie rzadko wykorzystują metody bardziej skuteczne od rutynowych. Proponują też doskonałe warunki w czasie leczenia, a przede wszystkim dyskrecję.