Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Nowoczesny dentysta

Nowoczesne urządzenia i rozwiązania wkraczają w coraz to inne dziedziny codzienności. Bardzo często można je obserwować przykładowo w medycynie. Dzięki użyciu nowych technologii możliwe staje się między innymi wykonanie operacji, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu były niewykonalne. Te rozwiązania można zauważyć w rozmaitych gałęziach medycyny. Należy do nich na przykład stomatologia. Należy przyznać, że aktualnie wizyta u dentysty jest całkowicie innym przeżyciem niż kiedyś.
Dentysta
Author: viviandnguyen_
Source: http://www.flickr.com
Nowe technologie umożliwiają bowiem również zminimalizowanie bólu w czasie przeprowadzania zabiegów, co w znaczny sposób poprawia samopoczucie pacjenta. Specjaliści, którzy od długiego czasu zajmują się stomatologią, muszą „nadążać” za dzisiejszymi technologiami. W tym celu organizuje się między innymi profesjonalne kursy stomatologiczne.

Komputeryzacja

Podobnie jak w wielu pozostałych dziedzinach życia, również w stomatologii komputery powoli stają się codziennością. Generalnie w gabinetach dentystycznych typowym elementem jest fotel dla pacjenta, a wokół niego różnorodne akcesoria, tworzące swoistą całość. Na dzień dzisiejszy do tych urządzeń dołączył również komputer.

Przechodząc do meritum sprawy - ta praktyczna strona (http://pomocpsychologa.pl/) przedstawia trochę inny punkt widzenia na tę problematykę, niż to jest napisane w tekście, który teraz widzisz.

Pozwala to na dokładne i uporządkowane gromadzenie i przechowywanie danych na temat pacjenta i prowadzonego leczenia.
Stomatolog
Author: 95Berlin
Source: http://www.flickr.com
Dzięki takiemu sprzętowi stomatolog może dotrzeć do wymaganych danych w sposób szybki i wygodny.Zastosowanie laserów

W wielu dziedzinach medycyny, również w stomatologii, swoje zastosowanie znalazły lasery. Używa się ich do bardzo różnych celów, w zależności od rodzaju maszyny. Jedną z odmian jest laser diodowy. Polecany sprzęt dentystyczny używany jest przykładowo w ramach leczenia kanałowego zęba - . Wykorzystanie lasera ma w tej sytuacji działanie bakteriobójcze, dzięki temu dany obszar szybciej się goi.

Oprócz tego wykorzystywany jest także do leczenia dziąseł u ludzi ze skłonnością do paradontozy. Ogólnie lasery stosuje się też w stomatologii estetycznej. Wykazują bowiem działanie wybielające. Na dzień dzisiejszy z kolei coraz więcej osób decyduje się na taki zabieg ze względu na chęć zmiany wyglądu. Zabiegi tego rodzaju są stosunkowo drogie, jednak bardzo skuteczne i dają widowiskowe efekty.