Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Właściwe trawienie jest wyjątkowo istotne dla świetnego samopoczucia, zatem już dzisiaj dowiedz się, jak poprawić działanie układu trawiennego

Nasi rodacy dosyć często skarżą się na dolegliwości związane z brzuchem. W większości przypadków przyczyną okazuje się nieprawidłowe działanie układu pokarmowego, które miewa sporo źródeł.
Z takimi niedogodnościami trzeba walczyć, gdyż nie tylko oddziałują na codzienne samopoczucie, ale także potrafią prowadzić do poważnych schorzeń.


Polacy zadają sobie pytanie: co na trawienie - co na trawienie?


Za sporo dolegliwości oraz nieprzyjemnych odczuć powiązanych z układem trawiennym odpowiedzialne bywa złe trawienie.

Bardzo zainteresowała Cię analizowana w tym artykule kwestia? W takim razie śmiało kliknij tu, ponieważ więcej odnajdziesz w treści!

Powoduje ono poczucie ciężkości w brzuchu, pieczenie, ulewanie, jak również zaparcia i dużo innych nieprzyjemnych symptomów. Niejednokrotnie za podobne dolegliwości odpowiadają sami chorzy, gdyż nie przestrzegają istotnych zasad tyczących spożywania posiłków oraz diety, dzięki czemu utrudniają funkcjonowanie układu trawiennego. Jednym z częściej dokonywanych błędów jest zjadanie nazbyt wielkich kawałków, przez co żołądek dłużej musi działać nad ich rozłożeniem.


obiad
Author: Basheer Tome
Source: http://www.flickr.com


Czasami wspomagają leki lub zioła


Łódź rybacka, Ustronie Morskie
Author: zeesenboot
Source: http://www.flickr.com


Sad w kwietniu
Author: swimboy1


W wypadku, kiedy dostrzega się u siebie trudności z trawieniem, można zasięgnąć pomocy lekarza albo pracownika apteki, który poleci jakieś lekkie środki, najczęściej pochodzenia naturalnego. Również w warunkach domowych można pijać przeróżne napary lub herbatki ziołowe, jak choćby z rumianku lub werbeny. Należy jednakże pamiętać o tym, że ziół nie wolno pijać nadmiernie często. Dla lepszego trawienia z pewnością nie zaszkodzi także krótki spacer po posiłku.
Najlepiej też nie zjadać obfitych i ciężkostrawnych posiłków wieczorem, ponieważ nocą układ trawienny pracuje słabiej, więc nie trudno o uczucie ciężkości i zbędne kilogramy.