Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Właściwe trawienie jest wyjątkowo istotne dla świetnego samopoczucia, zatem już dzisiaj dowiedz się, jak poprawić działanie układu trawiennego

Nasi rodacy dosyć często skarżą się na dolegliwości związane z brzuchem. W większości przypadków przyczyną okazuje się nieprawidłowe działanie układu pokarmowego, które miewa sporo źródeł.
Z takimi niedogodnościami trzeba walczyć, gdyż nie tylko oddziałują na codzienne samopoczucie, ale także potrafią prowadzić do poważnych schorzeń.


Polacy zadają sobie pytanie: co na trawienie - co na trawienie?


Za sporo dolegliwości oraz nieprzyjemnych odczuć powiązanych z układem trawiennym odpowiedzialne bywa złe trawienie.

Bardzo zainteresowała Cię analizowana w tym artykule kwestia? W takim razie śmiało kliknij tu, ponieważ więcej odnajdziesz w treści!

Powoduje ono poczucie ciężkości w brzuchu, pieczenie, ulewanie, jak również zaparcia i dużo innych nieprzyjemnych symptomów. Niejednokrotnie za podobne dolegliwości odpowiadają sami chorzy, gdyż nie przestrzegają istotnych zasad tyczących spożywania posiłków oraz diety, dzięki czemu utrudniają funkcjonowanie układu trawiennego. Jednym z częściej dokonywanych błędów jest zjadanie nazbyt wielkich kawałków, przez co żołądek dłużej musi działać nad ich rozłożeniem.


obiad
Author: Basheer Tome
Source: http://www.flickr.com


Czasami wspomagają leki lub zioła


Łódź rybacka, Ustronie Morskie
Author: zeesenboot
Source: http://www.flickr.com


Sad w kwietniu
Author: swimboy1


W wypadku, kiedy dostrzega się u siebie trudności z trawieniem, można zasięgnąć pomocy lekarza albo pracownika apteki, który poleci jakieś lekkie środki, najczęściej pochodzenia naturalnego.

Podoba Ci się ten wpis? Jeśli tak, to na pewno ucieszy Cię wiadomość, że analogiczny artykuł jest na wyciągnięcie ręki. Po prostu zobacz tekst na portalu (http://studiopsychologiczne.com/psycholog-dzieciecy/).

Również w warunkach domowych można pijać przeróżne napary lub herbatki ziołowe, jak choćby z rumianku lub werbeny. Należy jednakże pamiętać o tym, że ziół nie wolno pijać nadmiernie często. Dla lepszego trawienia z pewnością nie zaszkodzi także krótki spacer po posiłku.
Najlepiej też nie zjadać obfitych i ciężkostrawnych posiłków wieczorem, ponieważ nocą układ trawienny pracuje słabiej, więc nie trudno o uczucie ciężkości i zbędne kilogramy.