Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Ziołolecznictwo na topie.

Zioła towarzyszą nam praktycznie od zawsze. Ich własności lecznicze były znane już ludziom pierwotnym, którzy przypisywali im atrybuty magiczne. Ludzie poznawali ich właściwości na przestrzeni wieków i przekazywali te informacje z pokolenia na pokolenie. Bardzo duża część tej wiedzy zachowała się do dziś. Rozwinął się nawet dział medycyny i farmakologii zajmujący się produkcją preparatów z ziół - fitoterapia i fitofarmakologia. Często leki wytwarzane z naturalnych półproduktów mają taką samą albo lepszą skuteczność niż leki syntetyczne. Ostatnio coraz większe uznanie zdobywają ziołowe suplementy diety.

Zioła w ogrodzie
Author: OakleyOriginals
Source: www.flickr.com
Swą skuteczność preparaty ziołowe zawdzięczają zawartości takich substancji jak: pektyny, związki flawonowe i śluzowe, azuleny, garbniki, saponiny. Najbardziej popularne zioła to: majeranek ogrodowy, lipa, prawoślaz lekarski, mniszek lekarski, rumianek pospolity, podbiał pospolity, szałwia lekarska, pokrzywa zwyczajna, tymianek właściwy, róża dzika, bez czarny, borówka czernica, bazylia pospolita, brzoza, kminek zwyczajny, głóg dwuszyjkowy, koper włoski, głóg jednoszyjkowy, kozłek lekarski, jałowiec pospolity, mięta pieprzowa, kasztanowiec zwyczajny, naparstnica wełnista, krwawnik pospolity.

Ziołolecznictwo pomaga w leczeniu bardzo wielu schorzeń takich jak choroby skóry, układu pokarmowego, moczowego, nerwowego czy oddechowego. Niewiele osób wie, że za pomocą ziół możemy wspomagać leczenie przypadłości związanych z potencją.

Ziołolecznictwo nie tylko wspomaga leczenie chorób ale również w polepszaniu samooceny i samopoczucia. Specjalnie dla pań, które nie są usatysfakcjonowane rozmiarem swojego biustu powstał ziołowy preparat Breast Success. Środek ten stymuluje wzrost tkanki piersiowej i ujędrnia skórę w okolicach biustu. Składa się z 12 ziół, które korzystnie wpływają na rozwój tkanki piersiowej. Preparat jest bezpieczną i skuteczną alternatywą dla drogiego i niebezpiecznego zabiegu chirurgicznego. W czasie dojrzewania ciało kobiety produkuje estrogen, który pomaga w rozwoju nowej tkanki. Hormon ten decyduje o kształcie, wielkości oraz pełności kobiecych piersi. Niski poziom tego hormonu powoduje, że piersi są niewielkie i słabo rozwinięte. Breast Success posiada fitoestrogeny, które występują w naturze, tak więc ich stosowanie jest w pełni bezpieczne.

Innym sposobem na zainteresowanie sobą płci przeciwnej są na przykład feromony w perfumach. Perfumy Human Euphoria to opracowany przez naukowców preparat zawierający feromony. Podobnie jak zwierzęta które wykorzystują zapach do wabienia przedstawicieli płci przeciwnej, ludzie również reagują na feromony. Ten naturalny afrodyzjak zawiera feromony zmieszane z olejkami eterycznymi w celu uzyskania zapachu, który doprowadza mężczyzn do szaleństwa!Wiele osób boryka się z problemem, z którym walkę również wspomagają zioła. Mowa tu o walce z nałogiem nikotynowym. Ile papierosów dzisiaj wypaliłaś/wypaliłeś? Ile jeszcze dzisiaj zapalisz? A gdyby tak zsumować wszystkie wypalone i te które wypalisz w przyszłości? Z pewnością można by za to kupić porządny samochód... Wniosek? (Sklep supleshop) Pora rzucić palenie! Mimo, że od dobrych paru lat można zauważyć w społeczeństwie modę na niepalenie, to bardzo dużo ludzi dalej nie może sobie z tym poradzić. Z myślą o nich powstał preparat Zero Nicotine Pills. Jedna kapsułka zawiera dawkę mieszanki ziołowej opracowanej z myślą o złagodzeniu objawów towarzyszących odstawieniu nikotyny. Oczywiste jest, że żeby uwolnić się od palenia, najpierw musisz uwolnić się od nikotyny. W odróżnieniu od innych preparatów ten środek eliminuje wszelkie pokłady nikotyny z twego organizmu, pomagając ci tym samym pozbyć się nałogu. Czytaj więcej na stronie jak rzucić palenie.

Podczas rzucania palenia zazwyczaj mamy zszargane nerwy. Ciekawym rozwiązaniem jest wówczas słoma owsiana. Jest ona znana z odżywiania nerwów, powodując wrażenia dotykowe przyjemniejszymi. Słoma owsiana jest najlepszym sposobem na odżywianie układu nerwowego, szczególnie w czasie stresu. Jest powszechnie uważana za preparat leczący upośledzenia nerwowe i wyczerpanie.