Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Dobór krzesła komputerowego na którym siedzimy jako czynnik tak samo ważny dla zdrowia jak materac na którym śpimy lub trening fizyczny.

Aktualny sposób życia przymusza nas do wielogodzinnego przesiadywania, do jakiego nie jesteśmy stworzeni. Skutkiem tego coraz powszechniej pojawiają się schorzenia kręgosłupa i boleści pleców. Temu tak istotne jest przeprowadzanie jednakowoż poszukiwań optymalnej z punktu zdrowotnego pozycji do siedzenia jak i budowy krzeseł, ławek czy stołów. Wbrew przekazywanym nieraz wytycznym, aby uniknąć boleści pleców, wcale nie należy przyjmowanie podczas siedzenia skrajnie wyprostowanej pozycji. Najlepiej jest nieco rozluźnić mięśnie i odchylić się nieznacznie do tyłu. Naukowcy analizowali różnorakie ułożenia ciała i stwierdzili, że siedzenie przez wiele godzin w pozycji wyprostowanej jest łatwą drogą do chronicznych bólów pleców. Znakomitym rozwiązaniem są tutaj fotele na ból kręgosłupa. Kiedy mamy do czynienia z przypadkiem przeciążenia kręgosłupa, krążki międzykręgowe, czyli tzw. dyski, ulegają przemieszczeniu. Przy pozycji prostej przemieszczanie jest największe, ale przy pozycji wpół leżącej — znacznie mniejsze. Położenie się w zrelaksowanej pozie z trochę ugiętymi kolanami to najstosowniejsze, co możemy uczynić, ponieważ nie są obciążane wiązadła i mięśnie ud czy też pleców.

kręgosłup
Author: Gideon Burton
Source: http://www.flickr.com
Siedzenie na krzesłach z oparciem, np. w aucie, gdzie zagłówki wychylają się nieznacznie do tyłu, daje optymalną pozę ciała.

Pragniemy Cię namówić do tak samo fajnych wpisów, które opracowaliśmy dla Ciebie z radością. Więc kliknij hiperłącze i czytaj to, na co masz chęć.

Niektóre krzesła biurowe - (sprawdź) zapewniają siedzenie w pozycji półleżącej, która jest kategorycznie lepsza pod względem biomechanicznym aniżeli pozycja wyprostowana aczkolwiek meble są tak zrobione, że zmuszają nas do schylania się do myszki a także klawiatury, co powoduje automatycznie iż nasza pozycja siedząca bywa przygarbiona, lub gdy się pilnujemy wyprostowana. Wychylamy się w tył tylko wtedy gdy zatrzymujemy swą pracę. Budowa organizmu człowieczego gatunku sprawia, że działa ono jak rewelacyjna maszyna. Podwójne skrzywienie kręgosłupa w kształcie litery S i okalające go mięśnie są doskonale dostosowane do ruchu. 200 tysięcy lat wcześniej nasi praprzodkowie wiedli życie na spacerach, łowach, zbierając plony.

Dziś spędzamy więcej godzin siedząc niż leżąc w łóżku czy ruszając się, temu krzesła tapicerowane warszawa - belbazaar biurowe na jakich siedzimy bywa identycznie ważne dla zdrowotności jak odpowiedni materac czy wysiłek fizyczny.