Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Kiedy konieczna jest proteza?

Strata nawet jednego zęba jest ambarasem, a gdy jest to więcej aniżeli jeden ząb... Wówczas kłopot może stać się katastrofą. Na szczęście współcześnie protetyka jest na takowym poziomie, iż brak zębów nikomu nie grozi.


Deficyty muszą jak najprędzej uzupełniane, ponieważ zaniedbanie tego doprowadzić może do poruszania się i obracania zębów sąsiadujących z próżnią, "wydłużania się" zębów przeciwnych oraz zanikaniu kości.


obiad
Author: YUCHIA CHUNG
Source: http://www.flickr.com


Przed leczeniem protetycznym konieczne jest leczenie zachowawcze - zlikwidowanie ognisk próchniczych, profesjonalne oczyszczenie ząbków, ewentualnie leczenie kanałowe.


produkt
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com
Protezy wymagają szczególnej troski o higienę jamy ustnej -> (sprawdź szczegóły). Atencji wymaga szczególnie okolica przydziąsłowa koron a także mostów, ze względu na tendencję do nagromadzania się nazębnej płytki i trudności w jej czyszczeniu. Ruchomą protezę trzeba oczyszczać dokładnie po każdym posiłku, minimum 2 razy na dzień. Najlepiej stosować dwustronne szczotki do protez, które dzięki znakomicie uformowanemu włosiu umożliwiają oczyszczenie nawet trudno dostępnych miejsc. Ważną kwestią jest klej do protez, który ma poprawiać jej utrzymanie w jamie ustnej przez jak najdłuższy czas. Klej wykorzystuje się w ten sposób, że nakłada się go na protezę, jaką w następnej kolejności lokuje się na miejscu a także trzyma przez kilka chwil przyciśniętą do dziąseł oraz podniebienia.


Tworząca się miękka warstwa pomiędzy dziąsłami a protezą zapewnia komfort, łagodzi objawy związane z ocieraniem się protezy o podniebienie jak też ochrania przed gromadzeniem się resztek pożywienia pod protezą. Wszelki protetyk warszawa wola zarekomenduje należyty klej.
Tags: