Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Co przyniesie pozbycie się włosków laserem?

depilacja laserem jest jednym z najpopularniejszych zabiegów estetycznej medycyny. Poprzedzona konsultacją z medykiem i wykonana przez wykwalifikowanego profesjonalistę jest efektywną a także bezpieczną dla zdrowia metodą, z której coraz nagminniej korzystają nie tylko panie, lecz i panowie.


Manicure
Source: http://pixabay.com/
Od pozostałych sposobów umożliwiających wyeliminować zbędne owłosienie epilację laserową odróżnia to, że jej efekty są trwałe. To możliwe, ponieważ w czasie zabiegu stosuje się zjawisko tzw. selektywnej fototermolizy. Kosmetolog przykłada końcówkę lasera do wprzódy przygotowanej skóry. Wysyłana przez laser wiązka światła zostaje absorbowana przez melaninę, czyli barwnik mieszczący się w cebulach włosów. Impuls laserowy jest zamieniany w energię termiczną, co sprawia zniszczenie struktur odpowiedzialnych za wzrost włosków, dzięki czemu nie odrastają. Depilacja laserowa wrocław może sprawiać pewien dyskomfort jak też wrażenie szczypania, swędzenia lub pieczenia. Czucie tych niedogodności jest jednak nadzwyczaj indywidualne a także zależy od naszej odporności na ból (bardziej delikatnym jednostkom poleca się wykorzystanie znieczulającej maści). Po przeprowadzeniu epilacji laserowej skóra jest zaczerwieniona, pojawia się również obrzęk okołomieszkowy. Przeważnie znikają one już po paru godzinach, choć w wypadku bardzo wrażliwej skóry mogą trzymać się przez parę dób. Sprawdzonym miejscem gdzie obdywają się takie zabiegi jest z pwenością salon kosmetyczny - zweryfikuj u źródła - wrocław, posiadający wykwalifikowany personel oraz potrzebny sprzęt.


Okres trwania zabiegu jest uzależniony od tego, jak wielką powierzchnię skóry depilujemy i może wynosić od pół godziny do nawet dwóch godzin. W związku z tym selekcjonując salon kosmetyczny (spabaltica.pl/) Wrocław warto zwracać uwagę na to, jakiego rodzaju sprzętu się w nim używa.