Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Kiedy powinniśmy pójść do psychologa? Co warto wiedzieć? Co możemy dzięki temu uzyskać?

Kiedy powinniśmy pomyśleć o wizycie u psychologa? Kiedy czujemy, że to już jest ta chwila, iż nic nam nie pomaga więc koniecznie trzeba odwiedzić tego specjalistę? Objawów tego stanu może być wiele, jednak to my powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie: czego pragniemy od takiej wizyty. Dlaczego to takie ważne?

Wiele z nas decyduje się na uczęszczanie do psychologa, chociaż tak naprawdę nie wie po co. Najbardziej niedobra jest motywacja w stylu: to dziś modne. To oczywiście droga donikąd, ponieważ do fachowca powinny uczęszczać osoby, jakie mają zdefiniowane problemy albo...cele. Owszem, to może niektórych zdziwić, lecz psycholog czy psychiatra to nie jedynie specjalista od problemów, lecz też od osiągania mierzalnych celów. Przykład? Chcemy być mniej nieśmiali, chcemy poprawić autoprezentację, a może bardziej poradzić sobie z niepokojem. To dla niektórych mogą być kłopoty, które przeszkadzają w wielu sytuacjach, ale powiedzmy sobie otwarcie, że nie uniemożliwiają działania na co dzień (no chyba, że często jesteśmy w takich sytuacjach, np. tak pracujemy).psycholog
Source: flickr.com
Jeżeli postawimy sobie cel przed wizytą mamy szanse na najlepsze rezultaty. W przypadku problemów sprawa jest oczywista: jesteśmy zdecydowani na wizytę, bo pragniemy pomocy. Skoro sobie nie możemy sami dać rady, to potrzebujemy kogoś, kto popatrzy z zewnątrz, osoby, która zna się na ludzkich problemach, która nas zrozumie.

Ten serwis internetowy terapia rodzinna wrocław posiada ciekawe informacje na omawiany wątek, więc, jeżeli ta kwestia Cię ciekawi, to sprawdź to koniecznie.

Wybieramy się więc do specjalisty, na przykład gabinet psychologiczny Warszawa i mówimy, co nas boli, jakie mamy symptomy, w których sytuacjach występują - właściciel gabinetu psychologicznego Bożena Jakubowska.

Często osoby początkowo boją się mówić o wszystkich problemach, gdyż niektóre są dosyć dziwaczne (np. odruchy wymiotne albo parcie na stolec), lecz dla psychologa to są sprawy normalne. Nie zapominajmy, że te objawy bardzo dużo mówią mu o naszym położeniu, więc żeby terapia była efektywna nie warto nic ukrywać. Jeżeli więc czujesz, iż możesz skorzystać dzięki takim wizytom, to już dzisiaj zapisz się na pierwsze spotkanie. Tym bardziej jak masz problem, nie zwlekaj i się nie obawiaj. Wiele osób już korzystało z takiej pomocy i naprawdę to odmieniło ich życie, dlatego warto się przełamać.