Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Jak dokładnie atrakcyjny wygląd i wdzięk będą wpływały na różne obszary życia wielu ludzi

Atrakcyjny wygląd pomaga w niejednej życiowej sytuacji, prawda ta została już dawno dowiedziona naukowo. Ludzie atrakcyjni, porządnie ubrani będą mieli więcej szans na otrzymanie posady, lepiej będzie się im załatwiać różne sprawy, a poza tym są spostrzegani jako wzbudzający większe zaufanie. I naprawdę tak jest, bo gdyby się kogoś zapytać, kogo prędzej wpuściłby do mieszkania, czy obdartego, zarośniętego staruszka, czy młodą, atrakcyjną kobietę, to najczęściej odpowiedź byłaby tylko jedna.
piękno
Author: Dreamstime
Source: Dreamstime
W ostatnich latach były przeprowadzane liczne doświadczenia, które zawsze potwierdziły tezę, która została postawiona. W jednym z nich przykładowo pokazano osobom biorącym udział odpowiednio zrobione fotografie, a ci mieli za zadanie przypisać im jakieś cechy (skuteczna depilacja). Wynikiem tego eksperymentu było pokazanie że ludzie lepiej wyglądający i atrakcyjni są jednocześnie spostrzegani jako bardziej szczęśliwi i odnoszący w sukcesy w swoim życiu. Z kolei osobom mniej atrakcyjnym przypisano dużo więcej cech negatywnych.

Ogromną rolę uroda i zadbanie mają w zawodowym życiu. W niektórych profesjach odpowiednia prezentacja jest wręcz niezbędna, przykładem mogą to byćstewardesy, kelnerki czy hostessy. W ich przypadku właściwa prezencja jest ważna, ponieważ stykają się cały czas z klientami, a ci z reguły będą odbierać ich pracę właśnie przez ich wizerunek. Również jeżeli chodzi o szukanie pracy osoby lepiej wyglądające mają jednak więcej szans na zatrudnienie.

Na tym polu także zrobiono wiele badań, ich wyniki niestety potwierdzają wcześniejsze ustalenia (ekstra info). Oczywiście w dużej liczbie firm na pierwszym miejscu będzie się stawiać doświadczenie zawodowe, lecz jeżeli parę osób będzie je miało dokładnie takie same, to znacznie częściej pracę otrzyma osoba najbardziej zadbana. Należy jednak mieć na uwadze, że pod hasłem uroda (kosmetyki Yadah) nie myśli się tylko o rysach twarzy czy figurze. Raczej należy spojrzeć na to pod kątem całkowitego wizerunku, na który zewnętrzny wygląd ma spore znaczenie, ale równie duże mieć będzie po prostu odpowiednie zadbanie o siebie.