Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Kogo dotyka niepłodność? Czy jesteśmy w stanie ją wyleczyć? Jakiego typu są na to metody?

Ogólnie, poczęcie potomstwa wcale nie jest takie łatwe, jak się pewnym osobom wydaje. Okres płodności trwa krótko, od dwunastu do dwudziestu czterech godzin. To przez to bardzo dużo par, tych, które nie stosują koncepcji, a dość często uprawiają seks, tylko w 50% przypadków zostaje rodzicami podczas tego samego roku.


leczenie niepłodności częstochowa
Author: PR-ZONE
Source: pr-zone.pl
Spory kłopot pojawia się wtedy, gdy po roku prób (przy regularnym współżyciu i braku antykoncepcji) nie można począć dziecka. W tej sytuacji mowa jest o niepłodności. Jeżeli planujemy to zmienić, warto możliwie szybko spotkać się z odpowiednim specjalistą, aby zdiagnozować przyczynę naszych problemów.


bank komórek jajowych
Author: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
Source: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”


To naprawdę ważne, bo najlepsze efekty są wtedy, kiedy przyczyna niepłodności jest dostrzeżona jak najwcześniej. Szczyt płodności u kobiety jest największy od 20 do 25 roku życia, ale już po trzydziestym roku życia szanse na ciąże stopniowo stają się mniejsze. Miejmy na uwadze więc, by zgłosić się do najbardziej profesjonalnych klinik, które pomogą nam w tego typu problemach, a jeżeli leczenie niepłodności Częstochowa wydaje się być najlepszą do tego lokalizacją - leczenie niepłodności Częstochowa.


Dobrze pamiętać, że niezależnie od tego, jak prezentuje się przyczyna i kto odpowiedzialny jest za te trudności (niepłodność żeńska, męska, a może obojga partnerów), to większość par, jakie zaczynają leczenie - kliknij - zostają rodzicami. Co ciekawe, fachowcy twierdzą, że osoby stale niezdolne do poczęcia potomstwa, tak zwane bezpłodne osoby, to jedynie 3-5% odsetek społeczeństwa - bank komórek jajowych.


Istnieje bardzo dużo metod, za pomocą których jesteśmy w stanie począć potomstwo, jak przykładowo bank komórek jajowych, lecz to lekarz dobiera najlepszą metodę, jaka powinna nam być pomocna, by uzyskać potomstwo.