Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Co powinniśmy mieć w domowej apteczce?

Bezład, przeterminowane farmaceutyki, niewłaściwe warunki składowania - tak najczęściej wyglądają nasze apteczki domowe. Farmaceuci nazywają je nawet składami specyfików, albowiem Polacy mają niestety skłonność do nabywania farmaceutyków na zapas i trzymania ich latami.


Natomiast powinny być w niej medykamenty pierwszej potrzeby, jakie zażywamy w dolegliwościach pojawiających się ni stąd ni zowąd jak też środki opatrunkowe. Kiedy jest to apteczka jednostki cierpiącej na schorzenia przewlekłe, nastręczające codziennego zażywania medykamentów, powinna mieścić co najmniej tygodniowy zasób tychże leków.

Chcesz uzupełnić swoją wiedzę z tego działu? Służymy pomocą. Wystarczy wejść na następną stronę i tam dowiedz się więcej osocze bogatopłytkowe wrocław informacji.

Nie ma natomiast potrzeby nagromadzać zbędnych zapasów farmaceutyków.


zmysł
Author: Luke Lehrfeld
Source: http://www.flickr.com


W apteczce muszą znaleźć się: farmaceutyki o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, najodpowiedniej paracetamol i ibuprofen dla osób dorosłych w tabletkach, dla maluchów w syropie czy też czopkach Także farmaceutyki przeciwbiegunkowe, na przykład węgiel w pastylkach, specyfiki zapobiegające odwodnieniu, tj. elektrolity w proszku z probiotykiem albo bez. W naszej domowej powinny znaleźć się też medykamenty przeciwalergiczne, jeśli w domu są osoby jakie mają uczulenie na coś, duża gama leków dostępna jest bez recepty (pigułki, krople do oczu oraz nosa, balsamy). Lekarstwa na szeroko rozumiane dolegliwości pokarmowe typu dyspepsja, wzdęcia, stany skurczowe.
Koniecznie w apteczce powinny się także znaleźć medykamenty łagodzące oznaki przeziębienia (preparaty z paracetamolem albo kwasem acetylosalicylowym złożone lub pojedyncze), krople do nosa bądź inhalacji, syrop lub pastylki na kaszel mokry i suchy, na przykład Theraflu kaszel, pastylki czy też sprej na ból gardła, środek do nacierania w przeziębieniu.