Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Jakie predyspozycje należy posiadać, aby stać się zawodowym sportowcem?

Jeśli chcesz zadbać o dobrą kondycję swojego dziecka, możesz wspólnie z wybrankiem od najwcześniejszych lat przyuczać swoje dziecko do tego, że sport to zdrowie. W tym celu, poza normalnymi lekcjami wychowania fizycznego, wpisz potomstwo na dodatkowe zajęcia, w granicach których będzie ponadto uprawiać swą ulubioną dyscyplinę sportu.


W czasie swojej sportowej kariery zyska już odpowiednich, zdrowych przyzwyczajeń, a to natomiast z pewnością zaprocentuje pozytywnie w przyszłości.
Będzie powoli wliczało się do coraz starszych przedziałów wiekowych (w przypadku piłki nożnej są to trampkarz, junior młodszy, senior, a następnie prawdziwy zawodowy sportowiec). Naturalnie niezwykle istotne okażą się indywidualne zdolności zdrowotne i zwyczajnie dar i zwykłe szczęście. W uprawianiu sportu niezbędne są głównie uzdolnienia fizyczne: sprawność, odporność na zmęczenie, energia ciała i inne właściwości, które są zależne od rodzaju sportu. Zupełnie odmienne potrzebne są do uprawiania lekkiej atletyki, a inne w żeglarstwie. Sport, który uprawiamy w obecnych czasach, wymaga także bardzo wielu predyspozycji psychicznych. Ważna jest wytrzymałość na stres, umiejętność koncentracji, często nawet doskonałe opanowanie sposobów pracy nad sobą.

Ta wiarygodna strona jest przygotowana dla sympatyków opisywanej tematyki. Jeśli wliczasz się do nich, to wejdź na taki link.

Istotna jest także umiejętność myślenia taktycznego.


zamówienia
Author: Robert Moran
Source: http://www.flickr.com


Naprawdę dobrze byłoby pójść tą ścieżką kariery, ponieważ sportowcy nie tylko należą do profesji najbardziej finansowanych i otaczanych ogólnym szacunkiem. Oczywiście jeszcze do niedawna funkcjonował stereotyp sportowca-mięśniaka, który rozwija jedynie siłę swoich mięśni, nie natomiast intelektu.
Ten pogląd, dzięki wielu błyskotliwym sportowcom przestał istnieć, a prestiż społeczny jest dzisiaj zarówno w Polsce, jak i za granicą olbrzymi. Zwłaszcza że sportsmeni są gwiazdami mediów.