Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Od czego powinno zacząć się zdrową pielęgnację skóry?

Jeszcze do niedawna większość z nas nie przywiązywała uwagi do etykiet ze składem na opakowaniach.


Aktualnie znacznie bardziej przywiązujemy uwagę do tego jak zostały wyprodukowane kosmetyki oraz co najważniejsze jak działają.


Świadomość konsumencka wzrasta, jednak w natłoku dostępnych kosmetyków ciężko się połapać, które są w rzeczywistości naturalne i dobre dla naszej skóry, a które dobrze udają naturalne poprzez rozmaite chwyty marketingowe.


organiczne kosmetyki
Author: docmonstereyes
Source: http://www.flickr.com
Od czego zatem zacząć świadomą, naturalną pielęgnację skóry? Przede wszystkim musimy zrozumieć, czym faktycznie są organiczne kosmetyki. Organiczne kosmetyki to takie, które tworzy się głównie na bazie składników pochodzenia roślinnego i mineralnego, takich jak oleje, ekstrakty oraz wyciągi roślinne. Możemy w nich znaleźć także Składniki pochodzenia zwierzęcego, na przykład w postaci mleka czy wosku pszczelego.

Po przeczytaniu tego wątku, wejdź na odmienny pomocny serwis (http://www.wonia.pl/oferta/), który publikuje też interesujące wiadomości - zobaczysz, że wciągnie Cię całkowicie.

Takie kosmetyki oznaczone są specjalnymi certyfikatami, które potwierdzają ekologiczna produkcję. Kosmetyki organiczne w większości są hypoalergiczne i mogą być wykorzystywane do pielęgnacji każdego rodzaju cery. Nie oznacza to jednak, że nie mogą uczulać - zioła oraz olejki eteryczne także zawierają alergeny, które mogą spowodować zaczerwienienie skóry lub wysypkę. Dlatego wybierając na przykład naturalne kosmetyki do twarzy także należy sprawdzić ich skład, aby upewnić się, iż nie tylko nie zawierają składników syntetycznych oraz chemicznych, lecz także szkodliwych dla nas alergenów naturalnego pochodzenia.


kosmetyk
Author: TOŁPA® SPA BOROWINOWE


naturalne kosmetyki do twarzy
Author: LAKSHMI
Source: LAKSHMI


Jeśli chcemy pielęgnować skórę naturalnymi kosmetykami, powinniśmy też wiedzieć, jakich substancji nie powinny zawierać takie produkty, by nie dać się nabrać na chwyty reklamowe.


W składzie kosmetyków organicznych nigdy nie powinny znaleźć się między innymi: silne detergenty myjące oraz pianotwórcze takie jak SLS i SLES, parabeny, silikony, parafina, syntetyczne barwniki oraz substancje zapachowe pochodzenia chemicznego.