Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Chirurgia zaćmy jako jedyna możliwość dla ludzi z owym schorzeniem

Na zaćmę choruje większość osób po 60 roku życia. Schorzenie to wywołuje zatarte widzenie, nieintensywne odcienie, a czasami nawet dwoiste widzenie.
Do tej pory nie jest realne przeciwdziałanie tej chorobie, ani nie istnieją specyfiki farmakologiczne, które zdołałyby ją zatrzymać.


życie
Author: JMacPherson
Source: http://www.flickr.com


Jedyną alternatywą dla osób z tym schorzeniem jest chirurgia zaćmy. Dzisiejsze techniki zabiegowe pozwalają na szybkie, bezbolesne i skuteczne leczenie ciężkiego niedowidzenia wywołanego przez zaćmę. Operacje laserowe dają możliwość pacjentom dotkniętym zaćmą powrót do zwyczajnego życia w ciągu jedynie jednego dnia. Metodę tę wykorzystuje się ze względu na precyzję zrealizowania zabiegu, zabezpieczenie pacjenta i brak efektów pooperacyjnych.


Krem brzozowy z betuliną
Author: Sylveco
Source: Sylveco


Ażeby zakwalifikować pacjenta do operacji, lekarz przeprowadza badanie charakteryzujące poziom postępu zmętnienia soczewki (www.rajsoczewek.pl/soczewki-acuvue) na bazie którego pozostaje wyłoniona najlepsza strategia leczenia przy wykorzystaniu lasera. W toku operacji w sposób bezpieczny i profesjonalny specjalista zastępuje zużytą soczewkę implantem w postaci soczewki sztucznej. Wszelki implant zostaje precyzyjnie i indywidualnie dobrany do oka danego pacjenta.


Przez kilka dni po operacji powinno się chronić, wyznaczona jest pozycja wypoczywająca na boku przeciwnym do operowanej strony.

Jeśli zainteresował Cię taki tekst, poznaj dodatkowe wiadomości w tym temacie. Najlepiej sprawdź sam ortopeda żywiec, odnajdziesz tutaj podobne wiadomości.

Oko należy zakrapiać zgodnie z przepisaniami doktora. Wysiłek fizyczny po zabiegu katarakty nie jest wskazany.
Unoszenie ciężkich obiektów, lub nagłe zmiany pozycji nie służą gojeniu. Trzeba pamiętać o systematycznych, kontrolnych testach u doktora specjalisty.