Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

W co wyposażyć apteczkę domową?

Apteczka domowa powinna być wyposażona w odpowiedni zestaw specyfików, ziół, materiałów opatrunkowych albo sprzęt trwały.


Po co szukać nocnej apteki jeżeli podstawowe leki możemy mieć w zasięgu ręki? W celu bezproblemowego znalezienia koniecznego medykamentu, zawartość apteczki należy podzielić na kilka części.


kąpiele
Author: COD Newsroom
Source: http://www.flickr.com
Miej dostępne, bardziej zabezpieczone muszą być lekarstwa do użytku wewnętrznego, następnie farmaceutyki do użytku zewnętrznego. Z kolei środki jak też opatrunkowe materiały muszą znajdować się w miejscu łatwo dostępnym, pod ręką. Na leki stale zażywane przez któregoś z domowników powinno być w apteczce wydzielone miejsce.


dziecko w spacerówce
Author: Quinn Dombrowski
Source: http://www.flickr.com


Domowa apteczka musi być znakomicie zabezpieczona przed dziećmi. Można w niej składować jedynie leki wyraźnie opisane: nazwa medykamentu, użycie, termin przydatności jak też dawkowanie.

Jeśli pragniesz wyszukać następne artykuły wiążące się z omawianym tu zagadnieniem, zobacz ofertę na stronie prezentującym pokrewne materiały.

Nie można gromadzić nadto dużej ilości leków. Medykamenty trzeba składować w ich własnych, osobnych opakowaniach. Nie wolno ich przelewać albo przesypywać.

Zobacz, na tej stronie jest faktycznie ta propozycja (www.animalab.pl/dezynfekcja-pomieszczen), która z pewnością Cię bardzo zaciekawi! Znajdziesz w tamtym miejscu wiele interesujących informacji.

Wieczko każdego pojemnika powinna być szczelnie zamknięte. Zapobiegnie to procesowi wietrzenia jak też psucia się leków. Wszystkie medykamenty muszą być przechowywane w ciemnych miejscach, bowiem światło wywołuje psucie się leków jak też obniża skuteczność ich działania. W apteczce domowej powinny znajdować się wyłącznie lekarstwa podawane w ramach doraźnej pomocy, w typowych sytuacjach, zatem takich, w jakich nie ma wątpliwości, w jaki sposób medykament podać.


Należą do nich leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwgrypowe, syropy na kaszel, wykorzystywane w bólach gardła, stosowane w bólach skurczowych brzucha, medykamenty nasercowe, medykamenty na żołądek.