Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

W jakiej sytuacji powinniśmy udać się na kontrolę do gabinetu stomatologiczego?

Dla co poniektórych osób ciekawostką mógłby być fakt, że stomatolog to lekarz, jaki ma znacznie większą wiedzę niż lekarz, który pracuje w gabinecie dentystycznym. Jest tak dlatego, że ten pierwszy mógłby zajmować się ogólną jamą ustną (np.


również dziąsłami), z kolei lekarz (oceń) o specjalności dentystycznej tylko naszym uzębieniem.


Jest to zatem lekarzlekarz - polecane - specjalista, który zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem dolegliwości uzębienia. Warto dodać, że w tej specjalności także następuje stały rozwój wiedzy oraz używanych technologii. Przykładowo plomby są dziś estetyczne, nie powodują alergii i co najbardziej istotne leczą niezwykle dokuczliwą próchnicę. Należy pamiętać o tym, że warunkiem utrzymania zębów w doskonałej formie jest nie tylko bieżąca higiena uzębienia. Niezbędne są również cykliczne (raz na pół roku) wizyty u takiego lekarza jak dentysta. Dzięki takiemu postępowaniu w porę można znaleźć zmiany w uzębieniu oraz skutecznie zwalczać próchnicę.


dentysta
Author: Gloria Bell
Source: http://www.flickr.com


To istotne również dla strachliwych pacjentów, gdyż im większy ubytek, tym więcej bólu, stresu oraz funduszy musi kosztować jego wypełnienie. Współczesna dentystyka oferuje dużo surowców do wypełnień, czyli plomb. Ich zadaniem jest uzupełnianie zepsutych tkanek zębów oraz ochrona przed późniejszym rozwojem próchnicy. Dobrze zabezpieczony ząb mógłby służyć przez długie lata. Z tego też powodu kontrole u takiego fachowca nie można zbytnio odwlekać, ponieważ nie przyniesie to niczego właściwego.


Poza tym leczenie zapobiegawcze albo na wczesnym etapie bardzo usprawnia oraz ulepsza proces całego leczenia. Dlatego też powinniśmy przynajmniej raz na pół roku chodzić do tego typu doktora na konsultację kontrolną.