Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Z czym do dietetyczki?

Jedzenie stanowi podwalinę naszego życia, uzupełnia składniki potrzebne do poprawnego funkcjonowania, lecz też sprawia zadowolenie i bywa formą spędzania czasu wolnego.


Bezrefleksyjne spożywanie pokarmów częstokroć wiedzie do nadwagi.
metody
Author: Ejdzej & Iric
Source: http://www.flickr.com


dieta w nietolerancjach pokarmowych
Author: StaR DusT


Czasem starczy ograniczyć posiłki, by waga wróciła do normy. Ale w pewnych wypadkach warto udać się do dietetyczki na konsultacje by pozbyć się niepotrzebnych kilogramów na dobre. Przyczyny korpulencji mogą być tak naprawdę bardzo rozmaite.

Zainteresował Cię ten artykuł? To świetnie, gdyż też ta polecana treść (http://titaniumdental.pl/kontakt/) zafascynuje Cię całkowicie, więc zobacz to!

Do najczęstszych przynależą: czynniki dziedziczne - najprawdopodobniej to rodzice przekazują potomkom geny odpowiedzialne za absorbowanie pożywień oraz przetwarzanie pokarmów w energię, jeżeli jedno z rodzicieli choruje na otyłość, jest niemałe ryzyko, iż maluchowi także ona grozi, wtenczas szalenie ważna będzie prewencja, dlatego że dziedziczne będą wyłącznie predyspozycje, nie zaś samo schorzenie. Waga ciała w dużej mierze zależy od naszego apetytu, stąd leczenie nadwagi musi rozpocząć się od zmniejszenia zbytniego łaknienia. Na apetyt oddziałuje ośrodkowy układ nerwowy, jeden hormon pobudza chęć na węglowodany, kolejny tę ochotę obniża, warto ustalić, którą substancję aktywizować do pracy. Dzika chęć na jadło rozpatrywana jest w kategorii nałogu, nierzadko przyczyną jest zajadanie napięć.
O ile ktokolwiek podejmuje próbę walki na własną rękę z nadmiernymi kilogramami, winien mieć świadomość, iż ustawienie należytej diety jest to wbrew pozorom wcale nie łatwe zadanie, czasem eksperymentując, możemy sobie jedynie zaszkodzić. Kiedy jest Ci konieczna dieta w nietolerancjach pokarmowych, również musisz skorzystać z porady dietetyczki.