Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Wsparcie finansowe za zatrudnienie kolejnych pracowników

Spore koszty połączone z zatrudnieniem następnych pracowników zrażają wielu przedsiębiorców do zatrudniania kolejnych. Mają jednak okazję na wsparcie pieniężne pod warunkiem, że zatrudnią osobę zarejestrowaną jako bezrobotna w PUP.


przykładowa strona internetowa
Author: Serge Kij
Source: http://www.flickr.com
Refundacja może zmniejszyć koszty związane z zatrudnieniem kolejnego pracownika, a osoby bezrobotne posiadają w ten sposób większe możliwości na znalezienie pracy.

Zazwyczaj o rzeczach, które nam mogą się spodobać dowiadujemy się na podstawie opinii. Może tak będzie w tym przypadku, ponieważ zapraszam do lektury (http://www.reha-kompleks.pl/kontakt/) zbliżonego tekstu.

Jest to zwrot części wydatków, jakie ponosi pracodawca na uposażenia, premie, także składki na ubezpieczenie społeczne. Pracodawca zmuszony jest przyjąć do pracy wyznaczoną osobę bezrobotną w pełnym wymiarze czasu pracy na okres oznaczony w umowie, objęty refundacją kosztów, także do dalszego zatrudniania po upływie tego czasu przez 12 miesięcy.

Jeżeli interesują Cię prezentowane w niniejszym tekście kwestie i masz chęć zobaczyć większą ilość wiadomości na tego typu temat - kliknij tu cichoń.

Program ten skierowany jest do pracodawców, którzy zatrudniają osobę do 30 roku życia, dla której określono charakter wsparcia i zaprojektowano tę formę wsparcia w poszczególnym projekcie działań.


Przyjmując do pracy bezrobotnego wyznaczonego przez urząd pracy pracodawca może dostać częściowy zwrot kosztów wyposażenia i doposażenia jego stanowiska pracy. Owa refundacja przyznawana jest w wysokości wskazanej w umowie, nie wyższej jednak aniżeli 6-krotność średniego uposażenia. Dostając takie finansowe wsparcie pracodawca obliguje się jednocześnie do zaangażowania na wyposażonym, albo doposażonym stanowisku pracy w pełnym wymiarze czasu pracy przydzielonego bezrobotnego przez okres 2 lat.


Ponadto w związku z przyznaniem częściowego zwrotu musi utrzymać stworzone stanowisko pracy przez co najmniej 24 miesiące. Niedostosowanie się do umów owocuje zwrotem przyznanych dotacji.