Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Możliwość zakupu medykamentów generycznych

Lokalny rynek farmaceutyczny, biotechnologiczny i technologii medycznych jest duży. Znaczną część produkcji zajmują substytuty, a blisko połowa to Produkty innowacyjne. Pozostała część to specyfiki oferowane bez recepty, w tym suplementy Diety.


Polski rynek farmaceutyczny, zdominowany jest przez substytuty.


basen
Author: domzdrowia.pl
Source: http://www.domzdrowia.pl


Pacjenci są przyzwyczajeni do lokalnych produktów, a na ich popularność wpływa przede wszystkim cena. Większa część kupujących leki to ludzie starsi, których wielokrotnie nie stać na kupowanie kosztownych farmaceutyków, a dzięki generykom mają szansę zrealizować receptę.


Pod pojęciem środka generycznego, skrywa się wyrabiany w Polsce lek odtwórczy, czyli ta sama substancja aktywna, jaką zawiera autentyk. Odpowiada ona w jednakowy sposób na kurację leczenia chorego.

Interesują Cię opisane tu treści? Jeżeli tak, to fantastycznie - dajemy specjalnie dla Ciebie bezpłatny dostęp (https://wolomin.centrumdemed.pl/implanty/) do następnej witryny.

Tym bardziej że leki generyczne, równie jak innowacyjne, znajdują się na liście specyfików refundowanych.
Na bieżącej refundacyjnej liście leków znajdują się zarówno medykamenty autentyczne, jak i substytuty. Bardzo często dopłata chorego do leku oryginalnego jest jednak wyższa aniżeli do tej samej substancji, tej samej porcji, takiej samej wielkości opakowania specyfiku generycznego. Tańszy lek generyczny jest lekiem, jak każdy inny. Mieści precyzyjnie taką samą substancję leczącą, co jego kosztowny odpowiednik, spełnia te same wymagania jakościowe, a jednak kosztuje mniej. Jego niska cena wynika przede wszystkim z tego, że produkowany jest przez wielu producentów, którzy rywalizują na rynku. Producenci mają szansę sprzedawać go taniej, bo nie musieli przeprowadzać drogich testów powiązanych z odkryciem, zarejestrowaniem i promocją medykamentu. Zrobiła to jednostka, jaka farmaceutyk odkryła, przebadała i zarejestrowała. Dzięki temu wytwarzała go jako jedyna pod ochroną patentową przez około 20 lat. Jak ochrona


patentowa ustaje i pojawiają się różni producenci, jednostka nadal próbuje utrzymać wysoką cenę swojego wyrobu, stąd wynikają sprzeczności w opłatach.


Każdy farmaceuta posiada zobowiązanie zawiadomić kupującego o istnieniu tańszego substytutu medykamentu, który widnieje na recepcie. Dla wielu osób kupowanie substytutu jest jedyną możliwością na kontynuowanie leczenia.