Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Redukcja zanieczyszczeń i łoju przez żele

Klasyczne mydła spłukiwane wodą nie służą skórze wrażliwej, uczuleniowej, suchej, a również trądzikowej. Odczyn zasadowy, który takie mydła pozostawiają, jest dla takich cer drażniący.


Podstawowym zadaniem oczyszczającego żelu do buzi jest zredukowanie zanieczyszczeń i łoju z powierzchni buzi.


fryzura
Author: artégo


W tym celu, w produkcie do mycia twarzy nieodzowna jest obecność czynników myjących. Żel do mycia twarzy ma tę wyższość nad mydłem, że nie ściąga nadmiernie cery i nie wysusza jej tak mocno.


kobieta
Author: Oscar Rethwill
Source: http://www.flickr.com
Regularne mycie twarzy jest potrzebne dla troski o jej zdrową formę i piękny wygląd, niestety częsty kontakt cery z wodą ma możliwość w dużym stopniu ją wysuszyć i podrażnić. Z tego względu, w żelach oczyszczających do twarzy powinno się wypatrywać komponentów nawilżających i wiążących wodę. Łagodny żel przygotuje cerę do przyjęcia elementów aktywnych zawartych w kremie. Żel musi być wybierany dokładnie do typu skóry. Niestarannie dopasowany wyrób może tylko pogorszyć formę skóry, zaostrzyć jej problemy, skomplikować leczenie różnych chorób, trądziku, łuszczycy, czy też atopowego zapalenia skóry. Pierwszym przejawem do doboru właściwego żelu do twarzy winno być jego zastosowanie, to znaczy to, dla jakiej cery jest przeznaczony, typowej, suchej, tłustej, złożonej. Kolejny etap to gruntowne zbadanie składu kosmetyku do mycia twarzy.


Oczyszczanie twarzy 2 razy na dzień winno być dla każdej z nas standardowym zabiegiem zabezpieczającym skórę twarzy przed podrażnieniami, krostkami i wypryskami.


Nawet najbardziej szczegółowy demakijaż nie zamieni porządnego oczyszczania skóry. Warto wyselekcjonować wyrób, który nie tylko oczyści, lecz również zadba o skórę.