Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Z jakich powodów mogłaby być konieczna transplantacja włosów i w jaki sposób wygląda ten zabieg?

W dzisiejszych czasach można odważnie powiedzieć, że medycyna zrobiła niesamowity wzrost na bardzo wielu swych płaszczyznach. Dla przykładu osoby, które z różnorodnych, czasem nawet niezwykle poważnych powodów straciły swoje owłosienie, mogłyby mieć nadzieję na skuteczną pomoc chirurga.


Do takiej grupy zaliczają się tacy ludzie, jacy na skutek np. choroby nowotworowej zostali poddani tzw. chemioterapii. Ta skuteczna dla co poniektórych ludzi kuracja powoduje niestety całkowitą utratę włosów. Inne powody, dla jakich konieczna może okazać się transplantacja włosów to np. łysienie androgeniczne, łysienie po oparzeniach. Jeszcze inni pacjenci, jacy mogą chcieć poddać się operacji przeszczepu owłosienia to ludzie, jacy potrzebują rekonstrukcji ubytków w okolicy rzęs czy też brody albo w okolicy łonowej. Jak więc łatwo jest się zorientować, jest naprawdę wiele powodów, dla których ta gałąź nauk medycznych mogłaby być potrzebna.


Kosmetyki do pielęgnacji skóry wokół oczu marki LAKSHMI
Author: LAKSHMI
Source: LAKSHMI
Obecnie do wykonania takiego zabiegu przeprowadzanego przez chirurga, wykorzystuje się najnowsze procedury, z jakich najpopularniejszą jest technika FUE (follicular units extraction). Przy jej zastosowaniu wykorzystuje się pobrane z tylnej części głowy pojedyncze tzw. zespoły mieszkowe. Odmienną metodą jest taka, przy jakiej wykorzystuje się pewny bardzo skomplikowany technicznie robot.


Niezależnie od wybranej przez lekarzy postaci terapii, po jej zakończeniu kuracjusz odczuwa znaczną poprawę samopoczucia, ponieważ niedostatek owłosienia mógłby okazać się być w niektórych wypadkach wyjątkowo dokuczliwy.