Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób da się otrzymać dofinansowanie zapłodnienia in vitro?

W współczesnych czasach znaleźć można bardzo wiele sposobów na zajście w ciążę, jeżeli naturalne metody nie wystarczają. Przykładowo inseminacja, czyli wprowadzenie plemników męża albo dawcy do pochwy kobiety. Jednak najpopularniejszą metodą zajścia w ciążę i najskuteczniejszą jest możliwość zapłodnienia in vitro. Leczy ona wiele form niepłodności, a nowoczesna medycyna daje coraz większe możliwości oraz daje olbrzymią efektywność.


In vitro technicians at work
Author: Luigi Guarino
Source: http://www.flickr.com
In vitro działa na zasadzie zainicjowania zapłodnienia poza organizmem kobiety i w kolejnym etapie wyhodowaniu zarodków i umieszczeniu ich w macicy. Funkcjonowanie zapłodnienia in vitro rozpoczyna się od wywołania w jajnikach kilkunastu komórek jajowych, poprzez sztuczne informacje od hormonów. Gdy komórki jajowe nabiorą odpowiedniej wielkości należy je pobrać. Następnie trzeba zrobić zapłodnienie pozaustrojowe, czyli dodać do jajeczek plemniki. Prawidłowy proces zapłodnienia pozwala na odpowiedni podział komórek. Po wyznaczonym terminie należy podać zarodki do macicy kobiety. Reszta jest już naturalna, a to, czy terapia in vitro będzie skutecznie jest zależne od bardzo wielu czynników, przede wszystkim od wieku kobiety, ile waży, jakie choroby przechodziła, jak również od tego, jaką jakość posiadają plemniki partnera.

Ministerstwo Zdrowia dofinansuje zapłodnienie in vitro. W ramach owego programu na dofinansowanie in vitro, każda para może skorzystania z aż trzech starań procedury zapłodnienia in vitro. Refundowana jest praktycznie większa część elementów leczenia in vitro (znacznie więcej znajdziesz na www). W obręb tej refundacji wchodzą konsultacje lekarskie, diagnozy i samego procesu zapłodnienia pozaustrojowego, czyli zabiegi takie jak: punkcja, biopsja oraz transfer zarodków.


Para musi jednak przygotować z innymi kosztami, chociażby samej powiązanymi z zakwalifikowaniem się do systemu. Konsultacje oraz badania nie są dofinansowywane przez rząd, a ich koszt oscyluje w granicach tysiąca złotych. Poza tym samemu powinno się zaopatrzyć w odpowiednie leki niezbędne do stymulacji owulacji. Jest to koszt w przedziale od dwóch do pięciu tysięcy złotych.

Pamiętaj, że żeby uzyskać interesujące wiadomości na przedstawiany temat, musisz odnaleźć dobre źródło - zatem odkryj serwis (http://krolewskie-miody.pl/kategoria-produktu/miody/), w tamtym miejscu znajdziesz wciągające fakty.

Jednak gdy para jest nastawiona na zapłodnienie in vitro, ponieważ nic innego nie pomogło, z pewnością będą to dla niej niewielkie koszty powiązane z przyjściem na świat dziecka (więcej: ).