Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Manicure pasujący do okazji

Jednym z najczęściej zamawianych zabiegów w gabinetach kosmetycznych jest manicure. Zabieg ten polega w dużej mierze na pielęgnacji paznokci u rąk oraz na usuwaniu skórek. W większości przypadków również przy tym maluje się paznokcie za pomocą lakieru lub innymi środkami.


Stylizacja paznokci jest w większości przypadków dostępna w gabinetach kosmetycznych lub specjalnych salonach pielęgnacji paznokci. Odmiana tego zabiegu, wykonywana na paznokciach stóp, nazywa się pedicure. Są rozmaite odmiany ozdabiania paznokci. Te przeznaczone na co dzień są najczęściej skromne, za pomocą lakieru przezroczystego lub jednobarwnego. W inny sposób również przebiega pielęgnacja paznokci krótszych, a inaczej – długich. Od niedawna także manicure stał się bardziej popularny wśród mężczyzn.

Tipsy

Jeszcze kilka lat temu niezwykle modną metodą na ładniejsze paznokcie były tipsy. Są to sztuczne paznokcie, naklejane na naturalną płytkę. Mogą występować w wersji akrylowej lub żelowej. Często wyglądają tak, jakby był na nich zrobiony manicure francuski, najczęściej także tipsy są obficie zdobione. Ich noszenie niekiedy osłabia naturalne płytki, zwłaszcza sam proces pozbywania się sztucznych paznokci oraz reszty kleju. Aktualnie sztuczne paznokcie raczej nie są już modne, wyparły je naturalne i zadbane paznokcie. Obecnie także stawia się na jednobarwny manicure i unikanie zbyt wielu ozdób. Zobacz: opinie o loreal.

Author: Materiały prasowe
Paznokcie japońskie i hybrydowe

Salony kosmetyczne wykonują usługę, zwaną manicure japońskim. Opiera się on na pocieraniu płytki z użyciem profesjonalnej pasty. Po tym zabiegu nie nakłada się lakieru. W efekcie uzyskuje się dobrze odżywione paznokcie o wysokim połysku. Coraz bardziej popularne są również paznokcie hybrydowe. Zabieg taki polega na utwardzeniu nałożonego lakieru z użyciem promieniowania ultrafioletowego. Najważniejszą zaletą tego procesu jest trwałość efektu. Może się on bowiem utrzymać nawet do paru tygodni. Niejednokrotnie jednak po usunięciu lakieru płytka paznokcia staje się sucha i matowa.

W sprzedaży są także profesjonalne lakiery do tego zabiegu. Lakier hybrydowy ma w sobie także środek, który można utwardzić za pomocą promieniowania ultrafioletowego. Pozbycie się takiego lakieru wymaga jednak udania się do salonu kosmetycznego.