Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób dobrze jest rozliczać się z urzędem skarbowym? Jak składać pit, aby nie mieć trudności?

Nie każdy o tym wie, ale najłatwiej wypełnić pit za pomocą dedykowanego programu. Pozwoli on nie tylko w poprawny sposób wypełnić rozliczenie, ale i bezproblemowo przesłać go do urzędu skarbowego.


Sporo ludzi czeka niepotrzebnie na ostatnią chwilę z przesłaniem takiego dokumentu.
A to całkiem niepotrzebnie, szczególnie jeśli pod koniec kwietnia należy wystać swoje w długich kolejkach na poczcie albo w odpowiednim urzędzie, bo wcześniej nie pomyśleliśmy o wysłaniu pitu przez internet. Takie sprawne rozliczanie pit online bez konieczności wychodzenia z domu jest możliwe za sprawą specjalnej aplikacji.


zestaw komputerowy
Author: Blake Patterson
Source: http://www.flickr.com


Korzyści z takiego czegoś jak rozliczenie pit online 2017 źródło artykułu jest jednak więcej. Szczególnie, gdy uzupełnienie dokumentu nie zlecamy do biura zajmującego się takimi rzeczami, ale robimy je samodzielnie. Programy komputerowe są tak intuicyjne, że w sumie przeprowadzają nas przez ten proces krok po kroku. Mówią, które dane oraz gdzie trzeba wpisać, a także weryfikują, czy wszystkie pola są w odpowiedni sposób uzupełnione. Zmniejsza to znacząco ryzyko zrobienia błędów, co mogłoby spowodować, że urząd każe nam zrobić korektę.


domy wielorodzinne
Author: Baumit Sp. z o.o.
Source: Baumit Sp. z o.o.


Jak wyślemy deklarację za pomocą internetu, to można być pewnym, że uda się uniknąć jednego z bardzo powszechnych błędów, jakim jest nie złożenie podpisu. Zapewne brzmi to dosyć zabawnie, lecz to prawda. W deklaracjach przesyłanych elektronicznie podpis nie jest niezbędny.
Trzeba podać kwotę przychodu z rozliczenia w poprzednim roku, natomiast po przesłaniu deklaracji odebrać maila z Urzędowego Poświadczenia Odbioru. Jest to dowodem, że złożyliśmy dokument w terminie. Nie ma znaczenia, jaki pit składamy, czy jest to pit 11 czy pit 37 online.