Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

PIT 2016 – jak możemy skorzystać z ulgi prorodzinnej w zeznaniu podatkowym?

Rozliczenie PIT 2016 razem z dzieckiem jest skierowane do opiekunów, którzy samodzielnie wychowują swoje dzieci. Dzięki temu będą oni mogli zaoszczędzić i obniżyć podatek, jeżeli tylko wypełnią wszystkie wymagane warunki.


Author: Wawel Service
PIT 2016 z ulgą na dzieci może zostać wykorzystany przez osoby, które rozliczają się poprzez formularz PIT-37, jak również PIT-36 dla przedsiębiorców z rozliczeniem ogólnym. Mogą zrobić z niej użytek rodzice lub prawni opiekunowie wychowujący dziecko samotnie, którzy wykazują stan cywilny jednoznacznie wskazujący na to, że dziecko jest wychowywane bez pomocy partnera. Rodzicem samotnie wychowującym dziecko może być także osoba pozostająca w małżeństwie, jeśli tylko wykaże, że małżonek nie posiada praw rodzicielskich lub odsiaduje karę pozbawienia wolności. Za osoby wychowujące dziecko samotnie nie uznaje się jednakże rodziców, którzy znajdują się w konkubinacie – w tym przypadku oboje zatracają prawo do wspólnego rozliczenia PIT 2016 z dzieckiem.

Obniżka jest stosowane tylko dla dzieci, które się uczą i nie ukończyły jeszcze 25 lat. Prawo do obniżenia traci się w chwili, gdy dziecko przekracza 25. rok życia albo zawiera związek małżeński. Jako że ulga rozliczana jest w cyklu miesięcznym, można ją jednak odliczyć za miesiące wcześniejsze aż do chwili, w której utraciło się prawo adwokat sprawy rodzinne warszawa do niej. Istotne jest, aby przez chociażby jeden dzień okresu rozliczeniowego sprawować samodzielną opiekę nad dzieckiem. Wysokość kwoty zwrotu jest uzależniona także od liczby dzieci i wzrasta progresywnie wraz z każdym kolejnym dzieckiem. Pojedyncze ulgi na wszystkie dzieci należy na końcu dodać do siebie – wtedy poznamy autentyczną kwotę, którą możemy odliczyć od podatku.


rodzina
Author: Imágenes Gratis Online
Source: http://www.flickr.com
Rozliczenie PIT 2016 na ulgowych zasadach nie jest przewidziane dla osób, które przekroczyły wyznaczoną kwotę dochodu rocznego. Jeśli chodzi o osoby wychowujące tylko jedno dziecko stanowi ona 56 tysięcy rocznego dochodu. Z ulgi nie można także skorzystać, jeżeli dziecko rozpoczęło opodatkowaną na zasadach ogólnych pracę, a uzyskany z niej przychód był wyższy niż 3089 zł – nie nie liczą się tu jednakże dochody uzyskane z wynajmu lub sprzedaży nieruchomości, które objęte są ryczałtem. Pełna oferta: rozliczenie pit 2016.