Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Bardzo ważne zagadnienia dla młodego przedsiębiorcy. W jaką wiedzę wyposażyć się na początku?

Organizowanie zespołu najczęściej zajmuje kawałek czasu, zwłaszcza gdy dopiero otwieramy działalność gospodarczą i stawiamy pierwsze kroki. Jeżeli wiele rzeczy umiemy zrobić samodzielnie, to doskonale, ale sprawy księgowe, za które jesteśmy odpowiedzialni, najlepiej będzie powierzyć w ręce kogoś doświadczonego, z odpowiednim wykształceniem, kompetencjami i obeznanemu w świecie rachunkowości. Można wybierać spośród 2 możliwości – zewnętrznego biura księgowego, lub księgowej na etacie.
Posiadanie wśród pracowników księgowego, który na bieżąco wprowadza i księguje dokumenty oraz sporządza faktury itp., jest bardzo funkcjonalne z kilku względów. Podstawowa sprawa - przepływ informacji jest dużo szybszy. Księgowa po prostu jest na miejscu i w każdym momencie może służyć pomocą oraz radą. Księgowa analizuje miesięczne przychody, na bieżąco udziela porad, czy mamy przejść na liniowy podatek dochodowy, rozliczy kontrahentów, sporządzi dokumenty i wszelkiego rodzaju umowy . Księgowy w miejscu pracy może równocześnie pełnić funkcję sekretariatu oraz nadzorować całą korespondencję. Co więcej przypilnuje wszystkich opłat, podpowie do kiedy PIT, zajmie się sprawami kadrowo-płacowymi itd..
dokumenty
Author: Jacob Edward
Source: http://www.flickr.com


Jeżeli nasz personel będzie używać prywatnych samochodów do celów służbowych, wówczas możemy pokrywać im koszty użytkowania prywatnych pojazdów. Rozliczać powinni się z faktycznie przebytych kilometrów, a służyć temu ma ewidencja przebiegu pojazdu, którą prowadzi księgowa. Kilometrówka, a konkretnie jej stawka, określana jest aby ustalić zwrot kosztów podróży w podróży służbowej - w przypadku personelu (kilometrówka). Jednak w sytuacji, kiedy samochodem służbowym będziemy jeździć my sami, opłata za jeden kilometr jest bardzo istotna, bo opłaty powiązane z jego eksploatowaniem możemy wliczyć do kosztów firmy. Kilometrówka jest wtedy odliczana od podatku dochodowego. Należy uważać na liniowy podatek dochodowy!




Gdy nie musimy się zastanawiać, do kiedy PIT albo czy przelew ZUS-ów poszedł w terminie, możemy spokojnie oddawać się temu, co potrafimy najlepiej i realizować postawione sobie założenia w firmie, rozszerzając obszar jej działalności i koncentrując się na rozwoju (czytaj do kiedy pit (zobacz złożenie pit przez internet) złożyć).