Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Nie zapominaj, że swoją deklarację pit możesz złożyć też przez internet, to naprawdę komfortowe rozwiązanie

Z początkiem wiosny przychodzi okres, kiedy należy rozliczyć się z Urzędem Skarbowym z dochodów za rok poprzedni. Deklaracje podatkowe należy składać w wyznaczanym terminie. Można zrobić to osobiście w budynku Urzędu Skarbowego, pod który się należy, wysłać PIT listem poleconym lub zdecydować się na rozliczanie podatku z wykorzystaniem internetu. To ostatnie wyjście okazuje się naprawdę dogodne dla podatnika.
rozliczanie PIT
Author: eFile989
Source: http://www.flickr.com
Poślij deklarację internetem, to nie jest trudne

Od kilku już lat istnieje możliwość, by wysyłać pit przez internet 2014 rok nie okazuje się tutaj wyjątkiem. Wręcz przeciwnie, coraz więcej podatników zauważa korzyści czerpane z takiego rozwiązania. Złożenie deklaracji podatkowej w samym urzędzie nierzadko wiąże się z długim staniem w kolejkach oraz dezorganizacją całego dnia. Osoby, które są zatrudnione w innej miejscowości, niż mieści się ich Urząd Skarbowy, często są zmuszone brać wolny dzień, aby móc złożyć dokumenty w porze urzędowania skarbówki. W tym momencie problem ten traci na znaczeniu, gdyż każdy, kto ma internet, ma możliwość wysłać swoją deklarację drogą elektroniczną.

rozliczenie PIT
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
Nie zapomnij o możliwości przekazania 1% podatkuKolejną kwestią, o której warto pamiętać, okazuje się 1% podatku, który można przekazać na wybraną przez siebie organizację pożytku publicznego. 1 procent na opp nic podatnika nie kosztuje, po prostu może on zadysponować tą malutką częścią swojego podatku. Sporo organizacji oraz fundacji potrzebuje pomocy materialnej, żeby mieć szansę wciąż działać oraz robić coś dobrego, zatem nie warto pozostawiać tych pieniędzy skarbówce. Przekazanie 1% okazuje się nieskomplikowane, ponieważ starczy w wyznaczoną tabelkę wpisać numer KRS wybranej organizacji oraz wartość. Aby wiedzieć więcej zerknij na stronę .

Pamiętaj o terminowym złożeniu deklaracji

W wypadku składania deklaracji podatkowej bardzo istotna jest terminowość. Na stronie Ministerstwa Finansów można znaleźć dokładną rozpiskę, w jakim czasie powinno się złożyć deklarację. Większość podatników musi rozliczyć się do końca kwietnia 2015 roku, więc nie należy zwlekać na ostatnią chwilę oraz stać w wielkich kolejkach. Deklarację można wysłać już dziś za pomocą sieci albo złożyć w wyznaczonej jednostce skarbowej, do jakiej się przynależy.