Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Kto decyduje się na wizytę do specjalisty psychologa i czego może się spodziewać w gabinecie

Na nasze zdrowie składa się nie tylko dobra kondycja fizyczna, ale również kondycja psychiczna. Gros lekarzy psychologów twierdzi, że te dwie sfery bywają w takim oddziaływaniu, że jeżeli jedna zawodzi, to ta druga również nie ma się zbyt dobrze. Na wizytę do psychologa wybierają się zwłaszcza dzieci w wieku przedszkolnym mające trudności w nauce albo te, które sprawiają kłopoty wychowawcze.
psycholog
Source: flickr.com
To stwierdzenie jest bez wątpienia tylko obiegową opinią, bo rzeczywistość pokazuje coś zupełnie innego. Do gabinetu psychologicznego przychodzą także osoby dorosłe, które pragną lepiej gospodarować czasem czy poznać tajniki własnej psychiki, co jest naprawdę ważne dla osób poszukujących pracy. Prześledźmy więc propozycję specjalisty, która posiada swój gabinet na Górnym Śląsku. Rzeczony psycholog (psychoterapeuta wrocław) z centrum Katowic nie narzeka na brak pacjentów. A to za sprawą bogatej oferty, która adresowana bywa do osób w każdym wieku. Niektórych może trochę dziwić fakt, że do gabinetu przychodzą nawet niemowlęta. Jeśli maluch ma trudności z karmieniem, a pediatra nie dopatruje się w takim jakiejkolwiek choroby, to porada psychologa może być nieodzowna. Natomiast dzieciaki w wieku szkolnym oraz młodzież trafiają do gabinetu z innych przyczyn. Zazwyczaj są one kierowane do psychologa, bo ich zachowanie jest nieakceptowalne. Zwłaszcza nastolatkowie mają problemy z nadmierną gwałtownością, co w znaczny sposób utrudnia kontakty z równolatkami. Poza tym zaczepni uczniowie są prawdziwym zagrożeniem, tak dla pozostałych uczniów, jak i dla nauczycieli.
Od wizyty u psychologa nie uchylają się także osoby dorosłe. Przemoc w rodzinie, anomalie emocjonalne czy chęć rzucenia palenia - to tylko niektóre problemy z jakimi spotkamy się w dorosłym życiu. Pomoc z zakresu psychologii jest teraz powszechnie dostępna. W prywatnych gabinetach trzeba rzecz jasna płacić za wizytę, ale poradnie psychologiczno-pedagogiczne pozostają placówkami państwowymi, które dla uczennic świadczą usługi bez opłat.

A czego możemy się spodziewać w czasie spotkania? Terapia opiera się głównie na rozmowie, dzięki której specjalista jest w stanie postawić diagnozę. Kolejne wymiany zdań mają już za zadanie rozwiązać istniejący problem. Wymieniony już tutaj dobry psycholog z Katowic będzie również dysponował kompletem różnego gatunku testów psychologicznych, które pomagają dogłębniej poznać nasz charakter. A dzieci będą w trakcie wizyty układać klocuszki bądź kolorować obrazki.