Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób wygląda procedura zapładniania metodę in vitro oraz ile czasu może ona zajmować?

Zajście w ciążę nie dla każdej kobiety jest sprawą prostą w realizacji. Statystycznie przedmiot biorąc podobnie często dochodzi do niechcianej ciąży u np. nastolatek, co do zakończonych niepowodzeniem prób posiadania własnego dziecka.
Na szczęście są alternatywne procedury, które potrafią ułatwiać zajście w ciążę.


zakażenie
Author: Ryan Hickox
Source: http://www.flickr.com


in vitro
Author: Commander, U.S. 7th Fleet
Source: http://www.flickr.com


Statystyka mówi także, że co czwarta Polka, która poddała się procedurze in vitro zachodzi skutecznie w ciążę już po pierwszej próbie zastosowania takiego leczenia. W praktyce znaczy to, że kobieta może zajść w ciążę już po kilku tygodniach stosowania tej metody. Jest ona złożona z paru kroków. Są to mianowicie stymulacja pęcherzyków jajnikowych, ściągnięcie z nich właściwych komórek, zapłodnienie ich za pomocą nasienia partnera oraz hodowla zarodników i ich dostarczenie do macicy.

Czy opisywana tutaj kwestia jest według Ciebie nietuzinkowa? Jeżeli tak, to dodatkowe materiały zobacz pod adresem, który zobaczysz tu. One także Cię zaintrygują.

Długość trwania kompletnego procesu zależy od konkretnej kobiety, jednak przeważnie trwa on ok. 4 tygodni. Stymulacja hormonalna kobiety to najdłuższa faza tego procesu. Jego okres jest zależny od dobranego przez specjalistów tzw. protokołu stymulacji. Jest to reguła, według jakiej Pacjentka ma zażywać specjalne lekarstwa hormonalne.


Najczęściej wykonywaną metodą jest taka, która zajmuje najwięcej czasu. Wtedy kobieta bierze przez ok. cztery tygodnie lekarstwa w postaci zastrzyków podskórnych. Ok. połowę krócej zajmuje tzw. protokół krótki, przy czym jego wykorzystanie jest uwarunkowane tylko od doktora prowadzącego. Zabieg pobrania komórek jajowych wykonuje się po ok. dwóch dniach po ukończeniu wcześniejszego etapu.
Punkcja komórek jajowych jest przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym, jakie trwa jedynie paręnaście minut.

Zaintrygowały Cię opisy opisane w tym tekście? Jeżeli tak, to czytaj także zabiegi fizjoterapeutyczne wrocław analogiczne informacje, dotyczące tego sektora. Zapraszamy do nowej strony.

Następnie kobieta pozostaje nadal pod opieką specjalistów.