Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Domowe sposoby na zmarszczki

Nasilenie i przedwczesne tworzenie się bruzd może być genetycznie uwarunkowane, stąd lepiej przedtem zapobiegać ich powstawaniu przez masaże buzi, właściwą dietę oraz uzupełnianie kolagenu poprzez używanie stosownych kremów.


Bruzdy to uboczny skutek procesu starzenia się cery, jaka traci swoją sprężystość.


kosmetyki marki Garnier
Author: Macnetize.com
Source: http://www.flickr.com
kosmetyki
Author: Ayu Laurence
Source: http://www.flickr.com


Spowodowane to jest zanikiem albo ubytkiem włókien w skórze właściwej, które odpowiadają za jej elastyczność: kolagenu oraz elastyny. Pośród innych przyczyn wczesnego starzenia się skóry można wyróżnić: oddziaływanie promieni UV podczas opalania się w solarium czy też na słońcu, które nadzwyczaj wysuszają skórę, palenie – nikotyna zanieczyszcza skórę, przez co uszkadza cenne włókna, zła dieta lub odchudzanie, także w dużym stopniu oddziałuje na powstawanie zmian skórnych. Może wywoływać spadek hormonów, a tym samym przyczyniać się do pojawiania się zmarszczek.


W jaki sposób się ich pozbyć? Jak to zwykle bywa łatwiej zapobiec aniżeli uzdrawiać. Należy dbać o swoja skórę należycie wcześniej, by zapobiegać wczesnemu występowaniu zmarszczek.

Jeżeli chcesz uzyskać pokrewne dane na omawiany wątek, to najpierw zerknij tutaj i przenieść się do portalu, a odnajdziesz w tamtym miejscu dużo świeżych wiadomości.

W profilaktyce istotne jest, by: unikać opalania, nosić okulary - http://www.rajsoczewek.pl/korekcyjne?filtr=10000,12 - z ogromnymi szkłami, ażeby ochronić skórę wokół oczu, używać kremów z filtrem, masować skórę twarzy min. dwie minuty dziennie, wypijać duże ilości wody, by uzupełnić niedostatki witamin oraz minerałów zawartych w niej, należycie odżywiać się a także prowadzić czynny tryb życia, nie palić papierosów, nie przesadzać z alkoholem jak też innymi używkami.


Trzeba pamiętać, że z wiekiem skóra traci wodę. Aby utrzymać prawidłowy poziom nawilżenia, należy nakładać na skórę substancje, które utworzą na jej nawierzchni cienką warstwę w postaci filmu.