Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Czym się trudni pedodonta?

Stomatologia jest to dyscyplina leczenia wyróżniająca się mnogimi specjalnościami. Pewną z nich jest pedodoncja, innymi słowy stomatologia dziecięca.


Lekarz pedodonta wyspecjalizowany jest w chorobach zębów maluchów jak też wadami zgryzu u maluchów.


wizyta


Ciąża, USG
Author: iStock
Source: iStock


Dziedzina ta została wydzielona ze względu na odmienną budowę ząbków oraz całego układu stomatologicznego dzieci. Z różnej budowy wynikają specyficzne problemy, które dotykają dziecięce uzębienie. Pedodonta zajmuje się ich leczeniem, ale też kuracją chorób błony śluzowej oraz ząbkowaniem. Tym zajmuje się właśnie pedodoncja Wrocław jest miastem w którym bez kłopotu odnajdziemy takiego specjalistę.


napar
Author: lumiere
gabinety stomatologii dla dzieci często są specjalnie przygotowane pod młodych pacjentów. Jest to ważne, dlatego że wizyta u stomatologa (zobacz leczenie kanałowe kraków) praktycznie zawsze jest dla dziecka źródłem stresu. Kolorowy, w wyższym stopniu przyjazny gabinet i zabawki pomagają złagodzić nerwy wywoływane poprzez odwiedziny u stomatologa. Warto pamiętać, iż w czasie wyrzynania zębów ujawniają się często wady zgryzu, natomiast same zęby są wyjątkowo narażone na próchnicę. Z tego względu na przegląd stomatologiczny warto wybierać się z latoroślą nie rzadziej niż raz na sześć miesięcy. Przed pierwszą wizytą u dentysty trzeba przeprowadzić konsultację, szczególnie jeżeli dziecko boi się stomatologa.


W trakcie takiej wizyty maluch ma sposobność zapoznać się dentystą, obejrzeć gabinet i znajdujące się w tam sprzęty, co pomoże zredukować stres podczas przyszłych koniecznych zabiegów. Pamiętaj, sprawdzaj dziecku zęby codziennie, kontroluj poprawność mycia, wyrabiaj dobre nawyki oraz sam dawaj przykład.