Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Z jakiego powodu rodzimy rząd zastosował niemałe redukcje dla właścicieli aptek?

Czy pamiętasz, iż do niedawna posiadanie i prowadzenie własnego sklepu z lekarstwami było na tyle korzystne pod względem finansowym, że wywołało to to, że w niektórych większych miastach powstało ich tyle, że idący chodnikiem ludzie co chwilę mogli obejrzeć napis z kojarzącą się z medykamentami marką.


Przemiany wprowadzone poprzez rodzimy rząd sprawiły, że posiadaczami tego typu sklepu jak apteka nie mogą już być reprezentanci odmiennych niż farmaceuta fachów.
Co to znaczy dla zwykłych ludzi? Z pewnością większa ilość aptek mogła hipotetycznie symbolizować większą rywalizację na niniejszym rynku. To natomiast winno było mieć wpływ na końcową opłatę pojedynczych lekarstw. Niestety taki sposób myślenia okazał się być trochę naiwny, gdyż nie brał pod uwagę innych ważnych dla posiadaczy wspomnianych punktów sprzedaży czynników takich jak koszt wynajmu lokalu czy inne koszty kierowania tego typu firmy. To już nie czasy, kiedy aptekarze mieli w swojej palecie jeszcze takie towary jak piwo lub masło. A tak faktycznie było jeszcze sto wiosen temu.


apteka
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com


Wszakże wspomniana wyżej zmiana to nie wszystko. Zredukowania dotyczą także liczby aptek, które może równocześnie mieć jedna osoba.
Czy to prawidłowo dla zwykłego petenta? Wspomniane wyżej zminimalizowanie konkurencyjności i tak nie miało wpływu na finalną wycenę poszczególnych leków, gdyż należności były wyznaczone na bazie opłat dyktowanych poprzez hurtownie, a te stosowały się z kolei do kosztów sugerowanych przez producentów.

Jeżeli masz ochotę poznać większą ilość informacji na prezentowany temat - doskonale się składa, ponieważ jest już pełna informacja (https://www.hipokrates-olesnica.pl/dermatolog/), którą można zobaczyć tutaj.

Pozostałymi słowami dowolna apteka (dodatkowe info) i tak była zmuszona niejako podporządkować się do opłat dyktowanych przez inne spółki.