Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Bardzo wiele słówek zapożyczamy z innych języków

Niektóre na stałe weszły w obieg. To szczególnie sfera młodych osób, bo oni wyraźnie przodują w tym temacie. Lajkują, lofają się, szprechają do siebie, a starsze pokolenie niejednokrotnie zachodzi w głowę, o czym oni mówią.


Absolutnie nie musi tak być.


Jak leczyć i pielęgnować chorą skórę
Author: Fotolia
Source: Fotolia


barber
Author: Agência Brasil Fotografias
Source: http://www.flickr.com
Młodzież posiada własny język, a my mamy możliwość ich zaskoczyć czymś innym. Na pewno słowo barber nawet dla tej młodej grupy powinno brzmieć nieco obco, gdyż co jak co, ale w ich gwarze jeszcze nie występuje.

Prezentowany tekst jest bardzo ciekawy? Jeżeli również tak uważasz, to kliknij na pomocny tekst, który ma podobnie ważne dane.

To pewne. Co tak w ogóle znaczy barber? Tłumacząc z języka obcego to nic innego tylko fryzjer, golibroda. Pośród dorosłych to termin dużo bardziej znany, a zwłaszcza w społeczności męskiej. Dlaczego? To logiczne. Tym terminem określa się doskonałego fryzjera męskiego, ale nie wyłącznie takiego od fryzury. Typowy barber to także profesjonalista od przystrzygania brody, która teraz przeżywa prawdziwy renesans zainteresowania pośród panów. Taki doświadczony barber w ciągu wizyty doskonale wykona takie klasyczne strzyżenie, a dodatkowo z brody klienta stworzy faktycznie wielki atut. Powinno się napomknąć, iż nie każdy fryzjer jest w mocy zapewnić tak fachową usługę, jaką bywa strzyżenie brody. Zaskocz więc jeśli tylko masz sposobność swojego nastolatka. Kiedy spyta, dokąd wychodzisz, powiedz, iż barber na Ciebie czeka. Niechaj choć raz zachodzi w głowę, o czym Ty w ogóle mówisz.


Doświadczy na własnej skórze, jak to jest nie wiedzieć o co chodzi.


Takie zapożyczanie z innych języków nie bywa niczym złym, ale należy pamiętać, że nasz rodzimy nie jest przecież biedny i raczej nim się posługiwać.