Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Jak przebiega terapia raka piersi

Kuracja raka piersi zawsze wiąże się z przeprowadzeniem operacji, gdyż powinno się usunąć guz. Prócz tego w leczeniu raka piersi, w zależności od postaci nowotworu jak też jego stopnia zaawansowania wykorzystuje się radioterapię, chemioterapię a także terapię hormonalną.
Od czego zależy Wybór sposobu leczenia raka piersi? Leczenie trzeba podjąć natychmiast po stwierdzeniu obecności guza.

Czy wiesz, że podobne niezwykle emocjonujące teksty są na wyciągnięcie ręki? Sprawdź i zerknij na źródło info (https://wola.centrumdemed.pl/oferta/implanty-zebow/), a niewątpliwie poczujesz zadowolenie.

Nieodzowna będzie biopsja w celu zdiagnozowania zmiany. Za każdym razem konieczna jest operacja, która ma na celu usunięcie zmiany nowotworowej. Jest to podstawowe leczenie nowotworu piersi. Rodzaje operacji. Tzw. operacja oszczędzająca. Wykonuje się ją wtedy, kiedy nowotwór jest zrazikowy (zaistniał z komórek gruczołu mlecznego) i zostanie przyuważony w stadium przedinwazyjnym.


preparat
Author: BitchBuzz


Niebieska pigułka
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu


Podczas tego zabiegu chirurg eliminuje jedynie guz z marginesem zdrowej tkanki. Po zabiegu stosowana jest tylko dokładna obserwacja. Kiedy rak jest rodzaju przewodowego, zależnie od rozmiarów guza oraz wyników badania histopatologicznego możemy wykonać operacje oszczędzającą, bez usuwania węzłów chłonnych i zastosować radioterapię albo usunąć całą pierś (również z zachowaniem węzłów chłonnych). Operacja oszczędzająca w nowotworze inwazyjnym (gdy zajęte są węzły chłonne albo są już przerzuty odległe). Chirurg usuwa zmianę rakowatą i regionalne węzły chłonne. Po takiej operacji potrzebna będzie radioterapia. Mastektomia a więc usunięcie całej piersi.
Zabieg przeprowadza się wtenczas, gdy niemożliwe będzie leczenie oszczędzające w inwazyjnym raku piersi i czasem ze względów kosmetycznych: gdy pierś jest malutka i jej częściowa operacja jest w wyższym stopniu okaleczająca aniżeli eliminacja całej.