Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Banki spermy – w jaki sposób działają dzisiaj takie instytucje oraz w jakim celu zostały stworzone?

Niestety, nie każda osoba jest w stanie począć dziecko, z czym niekiedy nie umie się pogodzić. Pragnienie posiadania potomstwa jest w istotnej mierze uwarunkowane genetycznie, jednakowoż dla niektórych ludzi brak takiej możliwości jest prawdziwą traumą, z tego względu na przestrzeni ostatnich lat powstało dużo sposobów na leczenie niepłodności. Czasami niezbędne jest męskie nasienie.

Z tego powodu, stworzony został bank spermy. Tego rodzaju banków działa współcześnie coraz więcej, dzięki czemu pary zyskują szansę na upragnionego potomka. Banki spermy są
Rodzice z niemowlakiem
Author: Mirra Photography (Kristin Jona)
Source: http://www.flickr.com
ratunkiem nie tylko dla par, które nie mogą mieć dzieci, ale również dla kobiet, które czują, że nadszedł czas na posiadanie potomka, ale nie posiadają partnera, z którym chciałyby począć dziecko. Dawca nasienia jest przeważnie osobą anonimową oraz oddaje nasienie odpłatnie.Należy jednak podkreślić, że dziś coraz częściej mówi się o potrzebie ujawniania osoby dawcy. Na przykład, w Wielkiej Brytanii nie działa anonimowość dawcy. Każdy mężczyzna, który decyduje się na zostanie dawcą nasienia jest osobą jawną, wobec tego w razie choroby dziecka możliwe jest pozyskanie informacji na temat jego stanu zdrowia, co pozwala na wykonanie wywiadu. W Polsce w dalszym ciągu dawcy mogą liczyć na anonimowość i osoby, które decydują się na skorzystanie z banku spermy powinny mieć to na uwadze. Nie każdy mężczyzna może jednakowoż oddawać własne nasienie.

Najczęściej, banki spermy przyjmują mężczyzn, jacy nie przekroczyli jeszcze 35 roku życia Powszechnym wymogiem jest naturalnie też brak chorób, przykładowo genetycznych. Z informacji banków wynika, że zazwyczaj zgłaszają się do nich mężczyźni studiujący, dla których jest to szansa na zarobienie potrzebnych pieniędzy. Zdarza się, że za próbkę nasienia można dostać nawet 1200 złotych, co w polskich warunkach jest sporym zastrzykiem gotówki.

Stosunkową nowością są internetowe banki spermy, dzięki którym osoby przekazujące nasienie mogą udostępniać własne ogłoszenia. Przeważnie, podawany jest też wiek, wzrost, kolor oczu oraz włosów czy wykształcenie, aby łatwiej było wybrać rzeczywiście odpowiedniego kandydata (kliknij w link gyncentrum).

Jeżeli ten temat Cię zaintrygował, to na pewno zainteresuje Cię także nowa treść (http://www.apteczka-madrali.pl/91-mukowiscydoza) na to zagadnienie, gdyż też zawiera pasjonujące informacje.

Obecnie banki spermy stają się coraz bardziej popularne, toteż pojawia się szansa na posiadanie dziecka.