Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Czym zajmuje się periodontolog?

Periodontolog to, powiadając najprościej, lekarz stomatolog, do jakiego udajemy się w razie schorzeń przyzębia a także błony śluzowej jamy ustnej. Czym dokładnie są te schorzenia, opowiemy za chwilkę.


Smutna prawda jest taka, iż schorzenia przyzębia to bardzo rozpowszechniona przypadłość – pod względem częstości ustępują tylko próchnicy.
chirurgia szczękowa Wrocław
Author: East Midtown
Source: http://www.flickr.com


tatuaż z ważką
Author: Łukasz Hejnak
Source: http://www.flickr.com
uzębienie


Wliczyć do nich można między innymi generalnie rozumiane schorzenia dziąseł, wszelakie stany zapalne przyzębia oraz jego wady – tak wrodzone, jak też nabyte. Zdecydowanie jedną z częstych chorób, z którą styka się periodontolog (periodontolog Łomża) Wrocław, jest paradontoza - . W tym miejscu należałoby wyjaśnić, czym jest tak właściwie przyzębie. Poprzez pojęcie przyzębie rozumie się całokształt tkanek tak twardych, jak również miękkich, jakie okrywają ząb (zobacz cichoń) oraz mają za zadanie utrzymać go w zębodole.


Najważniejsze powody kłopotów z przyzębiem. Jedną z fundamentalnych przyczyn kłopotów z przyzębiem jest nienależyta higiena jamy ustnej. Genetyka jak też choroby takie jak cukrzyca także mają oddziaływanie na stan jamy ustnej, lecz wielu kłopotów można ustrzec się pod warunkiem, że przyłożymy większą wagę do regularnego jak też należytego dbania o stan naszego uzębienia. Schorzeniom przyzębia sprzyja też w dużym stopniu palenie tytoniu.


Do sygnałów ostrzegawczych, jakie podpowiadają nam, że nie najlepiej dzieje się z przyzębiem i lepiej pójść do periodontologa, zaliczamy m.in.: odsłonięcie szyjek zębowych i chwiejność zębów, niemiły zapach z buzi, zaczerwienienie a także krwawienie dziąseł, nadmierna czułość na gorące i chłodne posiłki. W wypadku gdy leczenie chorób przyzębia się nie powiedzie, pozostaje nam chirurgia szczękowa Wrocław.