Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Czy chirurgia onkologiczna jest odpowiednią pomocą dla osób, które nie są w stanie pogodzić się ze zmianami wyglądu własnego ciała po walce z rakiem?

Pacjenci cierpiący przez nowotwór przeżywają nie jedynie ogromny stres i smutek, ale również są zmuszeni zmierzyć się z różnymi innymi stanami emocjonalnymi, które są normalne w przypadku tego typu ciężkich przeżyć.
Obawa o własne życie w czasie trwania walki z nowotworem to jedna sprawa, z kolei wstyd oraz obawa przed byciem innym w związku ze zmianami w wyglądzie to następna rzecz. Jakiego rodzaju pomoc jest równie istotna w przypadku ludzi z nowotworem?


Rodzajów nowotworów jest sporo. Jedne są mniej, inne groźniejsze. Jedne robią większe, a inne nie aż tak duże szkody w organizmie. Jedne mają większy wpływ na zmiany w wyglądzie naszego ciała, a inne mniejszy. Tym bardziej jednak w sytuacjach, gdy nowotwór jest związany z operacją, jak również usunięciem zaatakowanej tkanki w taki sposób, iż jest to widoczne oraz szpeci nasze ciało, konieczna jest dodatkowa ilość wsparcia dla kogoś takiego. Sprawą naturalną jest przecież to, iż wstydzimy się nienaturalnie wyglądającego ciała. Nie dziwi to, jeśli popatrzymy na to w ten sposób, że często nawet z błahych powodów zdarza nam się mieć kompleksy. Tak jak w przypadku paru niepotrzebnych kilogramów. A co dopiero mówić o braku fragmentu ciała po koniecznym wycięciu nowotworu.


migawka - skóra
Author: Konrad Gruza
Source: http://www.flickr.com


Przykładem mogą być chociażby kobiety po wycięciu raka piersi, które nie mogą czuć się już tak pewnie oraz kobieco, jak wcześniej. Ta sytuacja potrafi odebrać pewność siebie, a czasem też może być przyczyną groźnej w skutkach depresji.
Tutaj pomóc może chirurgia onkologiczna Wrocław ma profesjonalistów, którzy pomogli już sporej ilości ludzi w takich sytuacjach. Dlatego dobrze będzie zaufać najlepszym specjalistom.