Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób dbać o uzębienie? Co musimy wiedzieć, czego wystrzegać się?

Nie myjąc ząbków, oddajemy pole zarazkom. A one atakują nas, powodując nie tylko próchnicę, ale także schorzenia serca, zwiększają niebezpieczeństwo udaru a także zawału.


Podłoże przyczynowe próchnicy jest złożone, występuje kilka składników które sprzyjają rozwojowi próchnicy: chorobotwórcze mikroorganizmy tworzące na zębach błonkę, tzw. biofilm, czy też płytkę bakteryjną oraz substrat, innymi słowy pozostałości pokarmowe.


jędrność
Author: Eddie
Source: http://www.flickr.com


Sprzyja jej nierzadko budowa anatomiczna ząbków, bruzdy oraz zakamarki, w których bytują mikroby.


Jak zatem zadbać o zęby? Troska o zdrowie jamy ustnej zmniejsza zagrożenie występowania wielu chorób. Patogeny mikroorganizmów jamy ustnej potrafią powodować choroby zastawek, atakują stawy. Coraz więcej badań podkreśla na związek patogenów ze skłonnością do arteriosklerozy - co powoduje udary a także zawały i zwiększa prawdopodobieństwo poronień, cukrzycy. W jamie ustnej mogą być także bakterie powodujące tak groźne schorzenia jak gruźlica, kiła. A więc jednak trzeba myć ząbki. Od dziecka. To, czy matki w ciąży powinny brać fluor, jest dyskutowane, jednak powinny dbać o ząbki. Oseski powinny mieć przemywane mokrą ściereczką albo gąbeczką dziąsła, zanim jeszcze wyrżną im się zęby. Gdy pojawią się pierwsze ząbki, muszą być czyszczone.

Nie ma co zwlekać, takie niezwykłe okazje trzeba koniecznie wykorzystywać, zatem nie wahaj się i zwyczajnie sprawdź kompletną ofertę (http://www.theomarvee.com/13-oferta).

Po czyszczeniu nie można maluchom dawać słodkiego soczku przed snem. Osobiście sądzę, iż maluchy powinny być ośmielane do mycia ząbków przez rodziców.
Kiedy nie chcą, powinny być do tego przymuszane. Przyzwyczają się i potem już same będę o to dbać, albowiem im będzie nieprzyjemnie z brudnymi. Musimy także co 6 miesięcy udać się na wizytę kontrolną u stomatologa. Dentysta dentysta Legnica Wrocław zaprasza!